Mantar Yemek Sperm Üretimi ile Kalitesini Artırıyor

Hamileler ve Baba Olmak İsteyenler MANTAR tüketsin…

Bilgi Doktoru – Bilim insanları tarafından yapılan araştırmalarda, hamilelikte yararlı olan mantarın erkeklerde de sperm kalitesini ve üretimini artırdığını gösteriyor.

Beslenme biçimimiz şüphesiz bütün yaşamımızı etkiliyor. Öyle ki bebek sahibi olmak isteyen kişilere de bazı gıdalaroldukça fayda sağlayabiliyor. Mantar da o gıdalardan bir tanesi…

Beslenme Uzmanı Dr. Cassandra Barns, mantarların içerisinde sperm üretimi için gerekli olan çinko ve selenyum minerallerinden bol miktarda bulunduğunu, sperm üretimi ile kalitesini arttırmak için erkeklerin mantar yemesinin etkili olacağını ifade etti.


-------- Sponsorlu --------

Hamileler için Folik asit kaynağı “MANTAR

Mantar, hamileler için de oldukça yararlı bir besin kaynağıdır. Hamilelikte düzenli ve yeterli miktarda folik asit alınması gerektiğinin altını çizen Barns, mantarda bol miktarda folik asit bulunduğunu açıklayarak baba olmak isteyen erkeklere ve hamile bayanlara mantar yemelerini tavsiye etti.

Baba olmanın yöntemleri şüphesiz ki mantar tüketimi ile sınırlı değildir. Sizinde ‘baba olmak için ne yapmalıyım’ sorusuna dair bilgi, tecrübe ve düşünceleriniz varsa yorum yazabilir, baba olmak isteyen okurlarımıza bir nebze de olsa fayda sağlayabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Pingback: Arı Sütünün Faydaları, Arı Sütü Neye İyi Gelir? — Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir