KURU İNCİR

Kuru İncirin Faydaları – İncir Kürü

Kuru incirin faydaları nelerdir?

İncirin yararlarını saymakla bitiremeyiz. Öyle ki kuru incir belki de insanlık tarihinin en şifalı, en faydalı besinlerinden biridir.  Yazımızda Kuru İncirin faydaları ile ilgili bilmeniz gerekenleri kısa bir şekilde açıkladık.

Astım hastaları için kullanılan kuru incir + zeytinyağı kürüne Zeytinyağı Kuru İncir Mucizesi başlıklı yazıda yer verilmiştir.

Kuru İncirin Faydaları İbrahim SaraçoğluKuru İncir Faydaları

➤ Kuru incir, içerdiği yüksek miktardaki protein, vitamin ve minerallerle hücrelerin yenilenmesini sağlayarak kolesterolün kana karışmadan atılmasına imkan veriyor.

➤ Gribal hastalıkların bulaşmasını engellenmesinde de önerilen kuru incir, sindirimin rahatlatılmasını sağlıyor. Kuru incir içerdiği ‘benzaldehit’ maddesiyle kanserli hücrelerin büyümesini engellemektedir.


-------- Sponsorlu --------

➤ Magnezyumun % 30’unu, fosforun % 20’sini, B1 vitamininin % 5’ini ve B2 vitaminin % 4’ünü içeren kuru incir, bağırsakların olması gerektiği gibi çalışmasını sağlıyor.

➤ Kemik sağlığında kuru incir mucizesi: Bol miktarda vitamin K içermesi ve kalsiyum deposu olması sebebiyle kemiklerimizin dokusunu güçlendirirken, kemik kırılganlıklarını da azaltır. Böylece kemik ile ilgili hastalıklara yakalanma riskini azaltır ve yaşlılık ile ortaya çıkan kemik hastalıklarını önler.

➤ İncir çok güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Vücudu temizler, kalp sağlığını korur.

➤ Sindirim sistemine ve kabızlığa karşı eşsiz bir mucizedir.

➤ Hamilelik, çocuk sahibi olmak isteyenlere önerilir.

➤ Kronik öksürük, astım ve bronşit hastalarına karşı tedavi edicidir. Bunla ilgili hazırlanan kuru incir kürleri vardır.

Kan Yapıcı Kuru İncir Kürü Nasıl Yapılır?

Kuru İncir Kürü: Yarım litre kadar kaynamakta olan suyun içine 5-6 adet kuru incir ekleyin ve 20 dk kadar ağzını kapatarak kaynamaya bırakın. 20 dakikanın sonrasında bir kenarda ılınması için bekletin. Ardından süzerek elde ettiğiniz kürünüzü 3 eşit parçaya bölün ve yemeklerden 15 dakika kadar için.

İlk uygulama zamanı 21 gündür. 21 gün boyunca bu kürü uyguladıktan sonra bir hafta ara verin ve yeniden 21 gün boyunca kürü uygulamaya devam edin. Toplam 42 gün kürü uygulayın.

Kuru İncir farklı kullanım alanları ile ilgili görüş ve önerilerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

3 YORUM

  1. Pingback: Soğan Kürü Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir? | Bilgi Doktoru

  2. Pingback: İncir ve Faydaları » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir