Kuru Fasülye Zayıflatırmı Canan Karatay

Kuru fasulye besin değeri fazla olan, en yaygın ve çok tüketilen bir bakliyattır. Kuru fasulyenin bu yaygınlığı bir takım hastalıklara iyi gelmesinden, kanserlere karşı vücudun direncini arttırmasından ve daha pek çok faydalarından ileri gelmektedir.

Kuru Fasülye Yiyerek Kilo Vermek Mümkün

En fazla tüketilen bu kuru baklagil kişiyi tok tutması sebebiyle de çok tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra kuru fasulye artık Türk milletinde oturmuş bir menü şeklinde sofralarımızda çıkmaktadır. Bugün hemen hemen tüm lokantalarda da geniş bir yere sahip olan bu yemek pişerken epey uzun zaman harcatsa da yediğinizde beklediğinize değdiğini görüyoruz.


-------- Sponsorlu --------

Hem hastalıklara karşı koruyan hem de insanın tokluk süresini artıran bu baklagil için son günlerde kilo verdirme konuları gündeme gelmiştir. Kuru fasulyenin net olarak zayıflattığı veya zayıflatmadığı hakkında ispatlanmış bir araştırma sonucu yok. Ancak Canan Karatay hocamız tereyağlı kuru fasülyenin zayıflattığı yönünde iddiaları mevcut.

Tereyağlı Kuru Fasülye ile Zayıflama (Canan Karatay)

Kuru fasulye uzun zaman tok tutan bir yemektir. İnsana açlık hissi vermemesi ve az kalori içermesinden dolayı kişinin kilo kaybetmesinde etkili rol alabilir. Ancak her şey gibi fasulye de fazla tüketilirse değil kilo verdirmey,e üstüne kilo almanıza yol açablir. Kuru fasulye tok tutması açısından belki daha az yedirip kilo verdiriyor olabilir ancak bu kesinlikle yeterli olmaz.

Çünkü hiçbir diyet veya hiçbir zayıflama programı tek besin üzerinden gerçekleşemez. Bunun yerine hazırlanan program da veya diyet listesinde başka besinlerin haricinde kuru fasulyenin yer alması doğru olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir