Lazer Yöntemi ile Ağrısız Aft, Uçuk ve Diş Tedavisi

Lazer yöntemini kullanarak ağzınızda çıkan aft ve uçuklarınızdan kurtulmak mümkün

Pek çok sektörde işlemleri kolaylaştıran lazer teknolojisi, ağızlarımızın içine kadar girmiş durumda. Bilhassa diş doktoru koltuğuna oturmaktan çekinenler için büyük önem arz eden lazer tedavisi, kansız ve acısız tedaviyi sağlıyor.

Lazerli Tedavide Acı, Kan ve Cerrahi Müdahale Yok

Ağız içine yapılan tedavilerde de kullanılmaya başlanan lazer tedavisi, bilhassa diş doktorlarından çekinen kişiler için kansız ve acısız bir cerrahi müdahale imkanı tanıyor. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serhat Köseoğlu, bazı insanlarda sürekli uçuk çıktığını belirtti.

Tedavi Sonrası Tekrar Uçuk veya Aft Çıkıyor mu

Uzmanlar, Lazerli uçuk tedavisi olan hastaların o bölgelerinde bir daha uçuk çıkmadığı ispat edildini belirtiyorlar.


-------- Sponsorlu --------

Uçuk  ile AFT Yaraları İçin LAZER

Bazı insanların ağzında sürekli olarak aft ve dudaklarında da uçuk çıktığını söyleyen Yrd. Doç. Dr. Serhat Köseoğlu, “Aftlar şiddetl ağrılarayok açar, kişinin günlük yaşamını olumsuz etkiler. Aynı şekilde uçuklar da bu şekildedir. Bilhassa da bir defa çıktığı yerden devamlı çıkar ve kişiyi rahatsız eder. Bu tarz hastalara da lazer uygulaması yaparak hastanın ağrısın azaltıyoruz ve yapılan çalışmalar bir daha aynı yerde aft veya uçuk çıkmadığını gösterdi” şekline konuştu.

Anestezi Yapılıyor mu

Doç. Dr. Serhat Köseoğlu, lazer kullanılan yöntemlerde kanama olmadığını vurgulayarak, “Bilhassa yumuşak dokuda yapılan işlemlerde, lokal anesteziye gerek kalmadan uygulama gerçekleştiriliyor. İğne korkusu yaşayan kişiler için birebir” olduğunu hatırlattı. Ağız içinde yapılan dolgu ve protez gibi işlemlerde kesici aletler kullanıldığına dikkat çeken Köseoğlu, “aletlerin yaydığı titreşim pek çok kişinin korkmasına yol açıyor. Lazerle dişi dokunmadan kesiyoruz. Hasta ne olduğunu bile anlayamıyor” dedi.

Nasıl Yapılır, Ne Kadara, Fiyatı Kaç Para, Acıtmayan Aft Uçuk Tedavisi

Bilhassa protez diş yapılan kişilerde, protez öncesi ağız içinde cerrahi işlemler yapıldığını bu işlemlerin iyileşmesi için en 30 gün beklendiğini söyleyen Dr. Köseoğlu, “Bu işlemleri lazerle yaparsak hasta beklemek zorunda kalmıyor aynı anda işlemleri bitiyor. Geçici protez kullanıldığında da durum aynıydı, sorun yaşanıyordu fakat bunu lazer tekniği ile aşmış durumdayız. Ayrıca Fiyat hakkında net bir şey açıklayamıyorum, ancak insanlar bu yöntemin pahalı olduğunu düşünüyorlar. Böyle bir şey yok.” diye konuştu.

2 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir