Kahvaltının Hamileliğe ve Kısırlığa Etkisi

Hamilelik İçin Kahvaltının Önemi

Merhaba değerli okurlarım. Bu yazımız bir türlü anne olamayan, kısırlık sorunları yaşayan, çocuk hasreti çeken takipçlerimize gelsin. Fox haber televizyonun haberine göre; kahvaltı yapmamak kısırlığa sebep oluyor.

Hamile Kalmak İsteyenlere Kahvaltı Önerisi

Kahvaltı yapmayan kişilerin hamile kalması, doğurganlıklarının artması çok zor. Bu yüzden çocuk yapmayı düşünenler veya isteyip de bir türlü çocuk sahibi olamayan anne adayları mutlaka her sabah düzenli olarak, ihmal etmeden kahvaltılarını yapsınlar.

Bilimsel araştırmalar da gösteriyor ki bilhassa kahvaltıyın geçiştirmek sağlık sorunlarını ortaya çıkartan etkenlerdendir. Kahvaltıyı atlarsanız bir sonraki öğünde daha fazla yemek yemenize yol açacaksınız ki açlık hissinizi yok etmek için kalorisi yüksek yiyeceklere yönelmenize sebep olacaktır.


-------- Sponsorlu --------

Güne dengeli bir kahvaltıyla başlamak için kompleks karbonhidrat, protein, lif, vitamin ve mineral açısından zengin ve az yağlı yiyecekleri tercih etmemiz gerekiyor. Düşük kalori değeri ve zengin besin içeriğiyle tam tahıllar en doğru kahvaltı tercihleridir.

Kahvaltı Yapmak Doğurganlığı Artırıyor

Evet eğer düzenli olarak her gün sağlıklı bir kahvaltı yaparsanız, doğurganlığınız artacaktır ve kısırlık gibi bir probleminiz kalmayacaktır.

Dikkatinizi Çekebilecek İçeriklerimiz

Kadında Kısırlık Nedir, Nasıl Anlaşılır ?

hamile-kadin-grip-asisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir