Dar Pantolon Selülit Yapar mı

Devamlı dar pantolon giymenin sağlığa zararları hususuyla ilgili bilgilendirmelerimize rağmen yine kadınlar ve erkekler dar kesim pantolon giymekten vazgeçemiyorlar. Ancak dar kesim pantolonlar kadınlarda ve erkeklerde önemli problem ve hastalıklara sebep olabiliyor..

Hemen hemen bütün kadınların ve erkeklerin severek giydiği dar pantolonlar erkeklerde kısırlığa, kadınlarda ise selülite yol açıyor.

Son günlerin modası dar giysilerin sağlık açısından olumsuz etkileri olduğu açıklandı. Dar kıyafet giyen insanlarda kısırlık, genital bölgede enfeksiyon, reflü, sinir sıkışmaları, dolaşım sorunları, varis ve selülit gibi pek çok rahatsızlık yaşanabileceği vurgulanıyor.

Selülit Yapıyor

Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Jule Esen, bu durum ile ilgili; “Kadınlarda damarların baskı altında kalması nedeniyle damar duvarının hasar görmesi ve varis oluşumu, genital bölgedeki havalanmanın kısıtlanması, bunun neticesi de kokulu vajinal enfeksiyonların görülmesi, idrar kesesi iltihabı gibi enfeksiyonların oluşması kaçınılmazdır.

Dar Pantolon Giyenlerde Oluşan Hastalıklar – Sorunlar

  • Gastrit, reflü gibi hastalıklara yol açabiliyor.
  • Bağırsak sorunlarına neden olur.
  • Bağırsaklarda az çalışmaya, kabızlık sorunlarına yol açar.
  • Ani baygınlıklar meydana gelebilir.
  • Nefes almada bozukluklar, diyaframdan nefes alamama gibi sorunlara yol açabilir.
  • Selülit oluşmasına yol açar.

Hamileler (Gebelikte) Dar Pantolon Giyilmesi

Hamilelere, dar pantolon giyinmenin bazı zararları olduğunu söyleyen Op.Dr. Jule Esen, “Dar giyinmek hamilelikte bebeğin gelişim sorunlarına bebeğin hareketlerinin sınırlandırılmasına ve anne adayının yetersiz oksijen solumasına yol açabiliyor.
İlk üç  aya kadar gebelik süresinde eski kıyafetlerin giyilebileceğini ancak üç aydan sonra bebeğin gelişimine de uygun yer hazırlayacak olan geniş giysilerin giyilmesini öneriyoruz” ifadelerini kullandı.


-------- Sponsorlu --------

DAR PANTOLON VE İÇ ÇAMAŞIRLARI ERKEKLERDE KISIRLIK YAPAR MI

Erkekler üreme sağlığıyla alakalı dar giysilerin etkileri nedir diye düşünürsek, erkek üreme organları olan yumurtalıkların yukarı kaymasına, bu da testislerin ısısının yükselmesine yol açmaktadır. Bunun neticesi de testislerde olan üreme hücrelerinin kalitesi, hareketi, şekil sorunları ve sayı bakımından düşüş göstermesi söz konudur. Bu da erkek kısırlığı şeklinde karşınıza çıkabiliyor. Son dönemlerde erkek kısırlığının giderek yayılmasını düşünürsek, dar çamaşır giymeye bağlı olarak da önemli manada üreme hücrelerinin kalitesinin bozulması kısırlıkta ciddi manada artışa yol açmaktadır.

Dikkatinizi Çekebilecek İçeriklerimiz

Kahvaltının Hamileliğe ve Kısırlığa Etkisi

hamile-kalmak-icin-kahvalti-yapmak-kisirliga

Kadında Kısırlık Nedir, Nasıl Anlaşılır ?

erkeklerde-kadinlarda-kisirlik-sebepleri

1 YORUM

  1. Pingback: Basen ve Kalça Eriten Çay Nasıl Yapılır » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir