Selülitlerden Kurtulmanın Yolları

Ev Yapımı Doğal Selülit Giderici Maske Tarifleri ile Selülitlerinizden Kurtulabilirsiniz…

Selülitten kurtulmak için çeşitli yöntemler vardır. Bu yazımızda siz değerli Bilgi Doktoru okurları için selülitten doğal yağlar kullanarak nasıl kurtulacağımızdan bahsedeceğiz. Vermiş olduğumuz maske tarifleri düzenli kullanımda mucizevi şekilde etki gösteren karışımlardır. Ama unutulmamalıdır ki selülit için bu maskeler spor ve sağlıklı beslenme ile desteklenmezse selülit oluşumunu ancak geçici bir süre engeller.

Selülit İçin Maskeler:

Zambak yağı, Keten yağı, Ardıç yağı

Portakal yağı, Buğday yağı, Nane yağı

Susam yağı, Yasemin yağı, Anoson yağı

Rezene yağı, Lavanta yağı, Limon yağı

Biberiye yağı, Jojoba yağı

Gruplar halinde yazdığımız bu yağlardan dilediğinizi 1 e 1 oranla bir kapta karıştırın. Ardından selülitli bölgeye dairesel masajlar yaparak güzelce yedirin. 1-2 saat sonra sürdüğünüz bölgeyi yıkayabilirsiniz. Hassas cilde sahip olanlar saha kısa süre bekletebilir. 2 gün arayla bu karışımları selülitli bölgenize uygulayabilirsiniz. Yıkama işlemini yosunlu sabunla yaparsanız daha etkili olacaktır.


-------- Sponsorlu --------

Selülite Sirke Maskesi

Sirke ile selülitlerinizden kurtulmak istiyorsanız sadece doğal elma sirkesi kullanmalısınız. Derecesi ise %4-6 civarında olmalıdır. Sirke ve suyu 1’e 1 oranında karıştırın. Karışıma isteğe bağlı olarak limon yağı, biberiye yağı veya nane yağı da eklenebilir. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı selülitli bölgeye iyice sürün. Sürdüğünüz bölgeyi streç filmle veya poşetle kaplayın. Onun üzerine de battaniye örterek sıcak olmasını sağlayın. Yarım saat bu şekilde bekledikten sonra maskeyi yıkayın.

Ballı Sirke Maskesi ile Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır

Bu maske içinde ihtiyacımız olan malzemeler bal, sirke, buğday unu ve yağsız tuzsuz lor. 1 e 1 oranında bal ve sirkeyi karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra buğday unu ekleyerek hamur haline getirin. Hazırladığınız karışımı selülitli bölgenize uygulayın ve 2 saat bekletin. Bu uygulamayı yaptıktan sonra ki gün aynı selülitli bölgeye yağsız tuzsuz loru sürün ve bu bölgeyi sarıp 2 saat bekletin. Bu iki işlemi tekrarlayınca faydasını göreceksiniz.

Selülitlere Beyaz Kil Maskesi Tarifi

Bu maske için ise malzemeler 1 paket kil,5 damla limon, portakal veya mandalina yağı, tarçın ve su.  Kil ile bir miktar suyu karıştırın üzerine limonu ve dilediğiniz yağı ekleyin. Ardından 2 çorba kaşığı tarçını karışımımızı ekleyelim. Hazırladığınız bu karışımı selülitli bölgenize sürün. 20-30 dakika sonra yıkayın. Bu maske selülitli bölgenizin pürüzsüz bir hal almasına ve yağların atılmasında etkili olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir