aspirin karbonat

Aspirin karbonat maskesi

Saçınıza canlılık, parlaklık kazandırmak ve saç dökülmesini azaltmak için aspirin karbonat ile bakım maskesi yapın..

Bayanların en fazla önem verdiği şey kuşkusuz ki saçlardır. Karbonat aspirin maskesini yaparak saç diplerinizde ve saç derisindeki gözeneklerin açılmasını sağlayabilir, bu şekilde saçınızın daha fazla oksijen almasına yardımcı olursunuz.

Erkekler ve bayanlar olarak hiç fark gözetmeksizin saçlarımıza haftada 1 kere (en kötü hallerde ayda 1 kez) mutlaka bakım yapmalıyız. Bunun için kuaförlere gitmeye de gerek yok. Evimizde doğal malzemeler ile hazırlayacağımız karışımlar ile saçımızın canlılık kazanmasını, parlamasını ve daha sağlıklı olmasını sağlayabiliriz. 

Bu yazımızda sizlere evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz aspirin karbonat maskesinin hazırlanışını ve uygulanışını anlatacağız. 

Aspirin karbonat maskesiyle saç derisindeki gözeneklerin açılmasını ve saçın daha fazla oksijen alarak; parlamasını, canlanmasını ve daha az dökülmesini sağlayacağız. 

Malzemeler:
* 1 Bardak Sıcak Su
* 30 Adet Aspirin
* 1 Yemek kaşığı karbonat


-------- Sponsorlu --------

Aspirin Karbonat Maskesinin Hazırlanışı:

1 bardak sıcak suyun içerisine 30 adet aspirini ekleyerek erimesini sağlayalım. Aspirinler eridikten sonra 1 yemek kaşığı karbonatı ilave ederek ılık olana kadar bekleyelim.

Uygulanışı:

Saçlarınızı yıkadıktan sonra (ıslak haldeki saçınıza) saç diplerinize bu karışımı masaj yaparak uygulayalım. Uyguladıktan sonra 10 – 15 dakika kadar bekleyelim. Daha sonra ılık suyla saçımızı durulayarak temizleyelim.

Bu karışımı düzenli olarak kullandığınızda, saç diplerinde, saç derisinde bulunan şampuan – sabun kalıntılarından ve varsa kepeklerden arınmış olacaksınız. Ayrıca daha parlak ve canlı saçlara sahip olmanın yanı sıra, bu bakım maskesi saç dökülmelerini de azaltacaktır.

Saç Bakımı ile ilgili diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz…

► Saç Dökülmesine Karşı Lavanta Kürü

► Evde Limonla Saç Rengi Açma

► Beyaz Saçlar İçin Kür Tarifi

► Soğan Suyu ile Saç Uzatma

15 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir