Evde Limonla Saç Rengi Açma

Limon Saç Rengini Açar mı? Evde Limonla Saç rengi Açma Nasıl Yapılır?

Limonla saç rengi açma çok eskiden bu zamana kullanılan bir yöntemdir. Çok koyu saçlarda etkili bir yöntem olmamakla birlikte kumral saçlarda özellikle güneş ışınlarının daha dik geldiği yaz aylarında saç rengini bir kaç ton açmak için kullanılan bir yöntemdir.

Bu yöntemi uygularken saçların daha fazla kuruyup yıpranacağını unutmamalısınız. Bu sebeple uzun süre boyunca saçınızda limon suyu uygulamasıyla güneşte durmaktan kaçınmanızda fayda vardır. Eğer yıpranmanın etkisini azaltmak isterseniz limon sürerek açtığınız saçlarınıza daha sonra zeytinyağı maskesi uygulayarak nemlendirme işlemi yapabilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Limon ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

Limon suyunu kullanarak saç renginizi açmak çok kolay.

Yapılışı: İki tane limonun suyunu sıkın ve bunu 1 litre suyla karıştırın. Duştan çıkmadan önce bu karışımla saçlarınızı durulayın. Saçlarınıza limon suyu sürdükten sonra gereken şey ise güneşe çıkmanız. En az 1-2 saat güneşte kalarak limon suyunun etkisini görebilirsiniz.

Ayrıca limonu saçlarınıza direk olarak da sürebilirsiniz fakat direk olarak kullanırsanız saçların daha fazla yıpranmaması için güneşte daha zaman geçirmeniz gerekmektedir.

Limon suyuyla saçlarınızın tamamen sarı olmasını beklemeyin. Normal renginden bir kaç ton açılmasını sağlayarak gölgeler elde edebilirsiniz. Başta da söylediğimiz gibi hem limon hem de güneş saçlarınızı yıpratacağından uygulamadan sonra doğal bakım maskeleri ile saçlarınızı nemlendirmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir