Doğal Yollarla Saç Rengini Açmak Mümkün mü?

Saç rengimizi açmak isterken çoğu defa kimyasal ilaçlar kullanarak saçlarımızı çok fazla yıpratıyoruz. Özellikle yaz aylarında kadınlar saçlarını daha fazla açma isteği duymaktadır.

Peki saçımızı doğal yöntemlerle açmak mümkün mü? Bu yazımızda siz değerli Bilgi Doktoru okurları için saçlarımızı doğal yöntemlerle de açabileceğimiz hakkında küçük ip uçları verdik.

Saç renginizi açmak isterken daha doğal teknikleri kullanmanız saçınızın sağlıklı görünmesi açısından çok daha yararlı olacaktır.

Doğal yollarla saç rengi nasıl açılır ?

Güneşlenmek saç rengini açmada önemli bir etkendir. Denizin tuzlu suyu ile güneşin etkisi birleştiğinde saçlarınızda doğal bir açılma meydana gelecektir. Fakat güneş ışınlarının zararlı olduğu saatlerde dikkat etmeniz gerekmektedir. güneş kremi kullanmadan güne ışınlarına maruz kalmamanızı öneririz.


-------- Sponsorlu --------

Limon Saç Rengini Açar mı?

Saç rengini açmada bir diğer teknikte limonun açıcı etkisidir. Limonu saçınıza uygulamadan önce saçlarınızı ılık su ile ıslatın ve limon suyunu saçlarınıza uygulayınız. Yaklaşık 20 dakika bekletiniz ve bol su ile durulayın. Bu işlemlerden sonra güneşlendiğinizde saç renginizde açılmalar meydana gelecektir.

Siyah Çay Maskesi

Bir diğer doğal yöntem ise evinizde rahatlıkla uygulayabileceğiniz siyah çay maskesidir. Siyah çayı demlendikten sonra saçınıza güzelce sürün ve yarım saat beklettikten sonra bol su ile yıkayınız. Bu işlem sonrasında saç renginizde doğal bir açılma meydana gelecektir.

Bu söylediğimiz işlemleri saçınıza en az 3-4 defa uygulayınız. Saçlarınızı yıpratmadan istediğiniz sonuca kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Doğal Yöntemlerle Saç Renginin açılması ile ilgili bilgi ve tecrübelerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

1 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir