Zeytinyağı ile Yağlanmak

Uzmanlar, zeytinyağı ile yağlandığınızda içerisinde bulunan E vitamini vasıtası ile hücrelerin yenilendiğini, ağrılarınız da dahil olmak üzere çoğu problemin iyileştirilmesinde yararlı olduğunu açıkladı.

Günümüz şartlarında yaşayan kişiler devamlı bel, boyun, ayak, baş ağrısı gibi problemler yaşarken, bu iş ve sosyal yaşamımız gibi çoğu alanda bizlere engel oluşturabiliyor. Geceleri uyumamıza dahi izin vermeyen bel ağrıları, günlük yaşantınıza engelleyen baş ağrısı gibi sorunlar bazen çekilemez ve acı veren hale gelebiliyor.

Genellikle hekime gidildiği bakit ilaç tedavisine ya da fizik tedavisine yönlendirdiğini açıklayan Uzmanlar, bu durumun bazı hallerde kişi için yetersiz olabileceğini ifade etti.

Türkiye’de rahatlıkla bulunabilen zeytinyağının çoğu derde şifa kaynağı olduğunu aktaran Uzmanlar, zeytinyağı ile yağlanmak bilhassa içinde bulunan E vitamini vasıtası ile hücrelerin yenilenmesini sağladığını vurguladı. Uzmanlar, zeytinyağının hangi şekilde kullanılırsa ne gibi yararlar sağladığı hususu ile ilgili bilgileri şu şekilde anlattı:

Zeytinyağı ile yağlanmanın Faydaları Nelerdir

Cilde ve saça olağanüstü hoşluk katar.


-------- Sponsorlu --------

Kuru ciltleri canlandırır,

Kırışıklıkları giderir.

Zeytin yağı cildi yumuşatır ve pürüzsüz, esnek bir görünüş kazandırır.

Uzun zamanlar ayakları üstünde duranlar için zeytinyağı yorgun ayakları dinlendirerek canlandırır.

Zeytinyağının kusursuz yumuşatma ve nemlendirme özelliğine sahiptir. Çatlak ve kuru ayakların tedavilerinde çok yararlıdır.

Zeytinyağı ile vücut masajı yaparsanız kan dolaşımını artırır ve dokulara oksijen aktarır.

Masaj Yapmak

Zeytinyağını ince yüzey şeklinde masaj olarak da kullanabilmeniz mümkün. Pek çok vitamin, mineral, antioksidan içeren zeytinyağını ister ağrı olan kısımlarınıza isterseniz dilediğiniz her yerinize sürebilirsiniz.

Zeytinyağı vücuda nasıl uygulanır

Bu uygulamayı gece uyumadan önce yapın ve üstünüze pamuk bir giysi giyerseniz daha faydalı olur. Çünkü sabaha kadar duran zeytinyağı derinin içerisine nüfuz eder ve yavaş yavaş bedeninizde rahatlama hissi kazandırır.”

2 YORUM

  1. Pingback: Kuru Ciltlere Ispanaklı Yüz Maskesi » Bilgi Doktoru

  2. Pingback: Damar Temizleyen Besinler » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir