Basen ve Kalça Eriten Çay Nasıl Yapılır

Bahar ayları diyet ve zayıflama vaktidir. Sizler de kalça ve basen bölgenizdeki yağlardan kurtulmayı istiyorsanız sizler için hazırladığımız kalça eriten çay tarifini kesinlikle denemelisiniz. 

Yaş ilerledikçe bölgesel kilolardan kurtulmak daha da güçleşir. Ancak imkansız değildir, diyetler, egzersizler ve doğal tarifler ile kalça, bacak ve basen bölgelerimizdeki yağları eritmek mümkündür.

Kalça – Basen Eritmek İçin ve Selülite Karşı Bitkisel Çay Tarifi

Türk kadınlarımızın ortak problemlerinden bir tanesi ne yazık ki kalça ve basenlerde biriken yağlardır. Bu bölgeler malesef daha zor inceliyor. Bazen umutsuzluğa kapılarak kalça ve basenlerimizle yaşamaya alışıyoruz. Böyle bir durum içerisindeyseniz derhal prensipli bir program ile kalçalarınızdaki yağlardan kurtulmaya başlayabilirsiniz.

Egzersiz ve diyet programlarının haricinde doğal bitkisel kürlerden de destek almanız gerekecektir. Aşağıda siz değerli Bilgi Doktoru okurlarımıza sunduğumuz çay tarifi, kalça ve basen yağlarını eritmeyi amaçlıyor. İşte diyetisyen Suna Dumankaya’dan basen ve kalça eriten, selülitlerle savaşan eden doğal bitkisel çay tarifi..


-------- Sponsorlu --------

Malzemeleri: Eşit Miktarlarda Olmak üzere (Her birinden 1’er Tutam) ;

Funda yaprağı

Sinameki

Kuşburnu

Papatya

Rezene

Nasıl Yapılır – Yapılışı

Öncelikle bir demlik içerisine su koyarak kaynamayacak şekilde ısıttıktan sonra yukarıda belirttiğim 5 adet malzemeleri koyarak bu şekilde bir müddet demlenmesini sağlayın.

Bu elde ettiğiniz çayı süzdükten sonra her sabah 1 bardak içmeniz gerekiyor. Bu kürü 10 gün boyunca uyguladıktan sonra son verebilirsiniz.

Bu karışımın içerisinde bulunan bitkiler kalça ve basen bölgelerinizdeki yağların erimesine yardımcı olacaktır. Bunun haricinde selülite karşı da oldukça etkili bitkilerdir.

24 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir