Ananas Yiyerek Selülitlerinizden Kurtulun

Uzmanlar Ananas ve Biberiyenin Selülit Gidermede Çok Etkili olduğunu, selülitlerden kurtulmak ve selülitleri tamamiyle yok etmek için ananas meyvesi ile biberiye kullanılması gerektiğini açıkladı.

Vücuttaki ödemin atılmasına yardım eden ananas ile selülitlere hoşçakal diyebilirsiniz…

Ananas, son günlerde çok sayıdaki ünlünün kilo vermesine yardımcı olması sayesinde toplum arasında kullanımı artmaya başlayan tropikal bir meyvedir. Bilhassa sıcak iklim kuşağında yetişen bu faydalı meyve, zengin lif ve C vitamini içeriği haricinde içerdiği bromelain pigmenti  ile düzenli tüketildiği taktirde selülitlerinizi azaltmaya yardımcı olacaktır.

Sıcak Yaz Günlerine ve Tatil Keyfine Hazırlanırken Beslenme Listenize Mutlaka Ananası Dahil Edin.

Kabızlık ve ödem gibi sorunlara karşı da etkili olan ananasla vücudunuzdaki şişkinliği atarak yaz mevsimine hazırlanabilirsiniz. Daha önceden hiç ananas yemediyseniz veya buna alışkın değilseniz, işe meyve salatalarınıza ekleyerek başlayabilirsiniz. Günde 250 gram tüketerek hem vücudunuzdaki ödemden kurtulabilir hem de tok tutucu özelliği sayesinde zayıflayabilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Ananas ile Biberiye Selülitlere Karşı Çok Etkili

Diyetisyen Lale Sağlık, bazı besin maddelerinin selüliti giderdiği bir çok araştırma sonucunda belirlenmiştir ancak “Özellikle ananas ve biberiye bunlar arasında en baş sıralarda gösterebiliriz” dedi.

Ankara Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi Diyetisyen Lale Sağlık,  yaptığı açıklamalarda, Ananas ve biberiye gibi besinlerin selülit oluşumunu önlemede çok etkili olduğunu bildirdi. Sağlık, taze ananasta bulunan bromelin enziminin protein ayrıştırıcı ve sindirimine yardımcı bir enzim olduğunu dile getirerek “Kükürtlü bileşikleri de içeren bromelin enzimi yalnızca protein sindirimine destek olmakla kalmaz, şişkinliğin ve ödemin atılmasına da katkıda sağlar. Bu şekilde selülit oluşumunu engellemeye yardımcı olur” dedi. Diyetisyen Sağlık, biberiyenin ise, kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi sayesinde selülit oluşmasını önlediğini vurguladı.

Selülitler için Biberiye Nasıl Kullanılır?

1-2 tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış biberiyeyi 1 bardak kaynar suyla 10 dakika kadar demleyerek gün içinde 2-3 bardak tüketebilirsiniz. Ayrıca yapılan çalışmalar selülit oluşumunu azaltmada antioksidan unsurlar olan A, C vitaminleri ve çinkonun etkili olduğunu göstermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir