Kozmetik Ürünler Kısır Yaparmı

Kozmetik Ürünlerde Kısırlık Sebebi

Ruj, oje, fondöten, deodorant, parfüm, vücut losyonu, saç spreyi şeklindeki ürünlerin kimyasal analizini yapan araştırmalarda tüyler ürperten sonuçları tespit edildi.

Zehirli Kozmetik Ürünleri ve MarkalarıKadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer, makyaj kullanımının kısırlığa sebep olduğu uyarısını yaparak, kozmetik ürünlerini kullanan bir bayanın bedeninin hergün en az 500 kimyasal maddeye maruz kaldığını açıkladı.

Makyaj Yapmak Kısır Yapar mı?

Doç. Dr. Hakan Çoksüer, bayanların vazgeçemediği makyaj ürünlerinin hormon dengesizliğine sebep olabilecek kimyasallar içerdiği için kısırlığa sebep olabileceğini söyledi. Her bayanın hoş görünmek için kozmetik ürünlerini kullandığını vurgulayan Çoksüer, kozmetik ürünleri bayanların yaşamında vazgeçilmezlerinden olduğunu hatırlattı.


-------- Sponsorlu --------

Çoksüer, yapılan araştırmadan örnek vererek, yaklaşık kozmetik ürünlerini kullanan bir bayanın vücudunun her gün en az 500 kimyasal maddeye maruz kaldığını belirttii. Bu kimyasalların pek çok hastalığa sebep olacağını, vücudu yıpratacağı uyarısında bulunan Çoksüer, bu kimyasal maddelerin alerjiden, hormon bozukluğuna, doğurganlık problemlerinden kansere varan pek çok hastalıklara sebep olabildiğini ve bayanlarda hormon bozukluğuna neden olduğu için kısırlık ihtimalini de artırdığını vurguladı.

kozmetik-urunlerin-yuze-etkisi

Makyaj Ürünleriyle ilgili araştırma

Ruj, oje, fondöten, deodorant, parfüm, vücut losyonu, saç spreyi tarzı ürünlerin kimyasal analizini yapan araştırmalarda tüyler ürperten neticelerin meydana çıktığını söyleyen Çoksüer, araştırmaya göre bu malzemeler birçok bayan için günlük yaşamın bir parçası olsa da sağlık bakımından büyük bir riski de beraberinde getirdiği uyarısını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir