Kahve Cilt İçin Faydalı mı?

Amerika Birleşik Devletleri’nde 450 bin insanın katılımıyla yapılan, ortalama 10 sene süren araştırma, kahvenin cilt kanseri türlerinin en tehlikeli ve ölümcülü olan malign melanom riskini azaltabildiğini meydana çıkardı. Araştırma başladığında yaklaşık 63 yaşındaki sağlıklı katılımcılardan yaklaşık 3 bin tanesi 10 sene içerisinde cilt kanserine yakalandı.

nescafe-kahve-kopuklu


-------- Sponsorlu --------

Kahve Cilt Kanserini Önler mi

Bilim insanları, düzenli olarak günde 1 fincan kahve içen kişilerde cilt kanseri riskinin azaldığını söyledi. Günde 4 fincan kahve içenlerde ise riskin yüzde 20’ye kadar azaldığı belirlendi. Fakat bilim insanları günde 4 fincandan fazla kahvenin tansiyonu yükseltebileceği uyarısını da yaptı..

Araştırmanın sonuçları “Journal of the National Cancer Institute” isimli yabancı bir dergide yayımlandı. Kahvedeki kafeinin ultraviyole ışınlardan zarar gören hücrelerin ölmesini ve sağlıklı hücrelerin korunmasını sağladığı biliniyor.

Kahvenin Sağlık Açısından Yararları

Daha önceki araştırmalar, kahvenin felç, şeker hastalığı, karaciğer kanseri, diyabet gibi hastalıkları azaltmaya yardımcı olabileceğini kanıtlamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir