Kol Sarkması Nasıl Önlenir?

Sıkı kaslar hepimizi iyi hissettirir ve hoş bir görüntü kazanmamızı sağlar. Ancak zamanla, genelde 30 yaşından sonraki dönemde, yavaş yavaş sarkmalar oluşmaktadır.

Bunun nedenleri arasında; ani kilo kayıpları, yanlış beslenme,hareketsizlik, kilo alma, gebelik ve hormonal değişiklikler olabilir…

Kol Sarkması Nasıl Düzeltilir?

En moral bozucu ve rahatsız edici organlarımızdan bir tanesi de kollardır. Sarkık ciltler utanç verici olabiliyor, kıyafet tercihlerinde güzel olmayan görüntüsü sebebiyle zor durumlara düşebiliyoruz.

Sarkmalar, kollajen ve elastin liflerin azalmalarına bağlı olarak cildin sıkılığını kaybetmesidir. Bu durum deriyi ve kasları gevşek biçime getirir.

En çok etkilenen bölgeler karın, kollar, kalçalar ve uyluklardır…

Bu moral bozucu ve rahatsız edici sarkmalardan kurtulabilmek için ne yapması gerekir?

Derinin görünüşünü iyileştiren doğal ilaçlardan tutun da, kol kaslarınızı güçlendirip sıkılaştıran egzersizlere kadar bu durumu düzeltmenin pek çok yöntemi mevcut.


-------- Sponsorlu --------

Doğal ilaçlar; Elma ve Kantalup kavunu Karışımı

Elma: 1/2 bardak elma suyu ve 1/2 bardak kantalup kavun suyunu karıştırın. Sarkma olan yerlerinize bu karışım ile masaj yapın. Bunu haftada 2 defa tekrarlayın.

Kantalup kavunu: Ufak bir kantalupu yıkadıktan sonra parçalara ayırın. Blenderda bir miktar su ve orta boy 1 limonun suyunu ilave edin. Güzelce karıştırdıktan sonra, bir bezi bu karışımla ıslatın. Sarkma olan bölgeye pres yapın.

Kol Sarkmalarına Maske

1 yemek kaşığı balı, 1 yemek kaşığı zeytin yağını ve 1 yumurta sarısını karıştırın. Karışım sonucu elde edeceğiniz macunu kollarınıza sürerek 15 dakika bekletin. Daha sonra soğuk su ile durulayın.

Kol Sarkması Egzersizleri

Düzenli yapılan egzersizler kas kütlesini arttırır ve cildin sıkılaşmasını sağlar. Ayrıca hava almasını sağlar. Günlük su tüketiminizin minumum 2 litre olması gereklidir. Kuru olmayan ve sıkı cilt için su tüketimi oldukça önemlidir.

Kol Kaslarını sıkılaştırmak için egzersizler:

Bu egzersizleri ön ısınma yaptıktan sonra uygulayın. Omuzları hafifçe hareket ettirip, elleri omuz arkasına atmak yeterlidir. Dumbell ya da ekstra ağırlık kullanmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir