Kenevir Yağının Faydaları ve Kansere Karşı Kullanımı

Kenevir Yağı Faydalı mı? Kanseri Önler mi?

Linoleik (Omega 6) ve linolenik asit (Omega 3) açısından zengin bir yağ olan kenevir yağı, sağlıklı ve dengeli bir beslenmeye destek olabilecek bir besin kaynağı olarak değerlendiriliyor. İçeriğindeki esansiyel yağ asitleri olan Omega 3 ve Omega 6 ile güçlü antioksidan etkiye sahip kenevir yağı, harici olarak cilt problemlerinde ve cilt bakımında kullanılabiliyor.

Kenevirin tıbbi yararları yıllardan beri tartışma konusu olmuştur.

Sakinleştirici ve ağrı kesici özelliklerinin haricinde kanser gibi önemli hastalıkların tedavisinde de olumlu etkisinin bulunduğu son günlerdeki iddialardan bir tanesidir.

Kenevir yağı ile kanseri yendiğini dile getirenler olsa da hekimler daha ciddi ve sağlam araştırmaların yapılması gerektiğini hatırlatıyor.

Kenevir yağının, kanser tedavisinde oldukça etkili olduğu iddia ediliyor. Amerika’da tıbbı kenevir (cannabis) kullanımının yasal olduğu eyaletlerde çok sayıda hastanın iyileştiği ifade ediliyor.


-------- Sponsorlu --------

Geçtiğimiz yıllarda kanser hastası Mike Cutler; kenevir yağı ile kanseri yendiğini belirtmişti…

Kanser hastası olan Mike Cutler kenevir yağının tam bir mucize olduğunu söylemişti.

İçinde bulunduğu durumu “Öleceğim gerçeğini kabul edemiyordum” sözleriyle tarif eden kanserli Mike Cutler, 2009 yılında kanseri yendi. 2012 yılında hastalığa tekrar yakalanan Cutler bu defa alternatif tıpa yöneldi.

Kenevir yağını bir müddet kullandıktan sonra bioyopsi için hastaneye giden Cutler, kanserli hücrelerinin tamamen yok olduğunu öğrendi.

Cutler’in daha önce kanser tedavisi gördüğü hastanede tarafından yapılan açıklamalarda da, Mike Cutler’in son yıllarda tedavi amaçlı kendilerine müracaat olmadığı ifade edilmişti.

İngiltere’deki Kanser Araştırma Merkezi’nden Doktor Kat Arney, kanser hastası Cutler’i açıklamalarına temkinli yaklaşmıştı.

Arney, “Kenevirin kanser hücreleri üstünde bazı etkileri olduğunu biliyoruz. Fakat bu metot klinik olarak kanıtlanmış bir tedavi tekniği değil” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir