Göz Altı Morlukları için Tedavi Yöntemleri

Göz Altında oluşan morlukları gidermek için sizler için hazırladığımız 6 alternatif yöntemi uygulayabilirsiniz.

Bilgi Doktoru – Her yaşta sıklıkla görülen bir problemdir. Bazen göz altlarıızın boyanmış gibi görünmesine yol açar. Bununla baş etmesi genellikle zordur. Ama nedenlerini bulabilirsek, hafifletilmesi ve tedavi edilmesi mümkün olabilir.

Göz alttı morluklarının nedenleri nelerdir?

Göz altı morluklarının genetik olması

Düzensiz uyku problemi

Yorgunluk

Aşırı stres

Yetersiz beslenme

GÖZ ALTI MORLUKLARI İÇİN ÖNERİLER

Salatalık Uygulaması:

Göz altı morluklarınızın görünümünü azaltmak için bir salatalığı dilimleyin ve gözlerinize koyun 10-15 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın.

goz-alti-morluguna-salatalik

Limon ve Domates uygulaması:

Limon ve domates suyu ile hazırlayacağınız maske göz altındaki morlukları gidermede oldukça etkili olacaktır. Eşit ölçekte domates ve limon suyunu karıştırın, bir hafta boyunca günde iki kez göz altlarınıza uygulayın.

domates-limon-goz-alti

Elma Terapisi:

Bir elmayı rendeleyin ve suyunu süzün, daha sonra içine bir tatlı kaşığı Türk kahvesi ekleyin ve gazlı bezin arasına sararak göz altı morluklarınıza uygulayın. Haftada üç gün uygulamanız yeterlidir.


-------- Sponsorlu --------

goz-alti-morluklari-icin-elma

Patates Uygulaması:

Öncelikle patatesi dilimleyin ve salatalık gibi gözlerinizin üzerine koyarak 10-15 dakika bekletin. Göz altı morluklarının hafiflemesini sağlayacaktır.

patetes-suyu-goz-alti-morluklari

Sallama Çay Uygulaması:

Çay poşetlerini kullandıktan sonra soğumasını bekleyin ve soğuyan çay poşetlerini gözlerinize koyun. Morlukların hafiflemesine yardımcı olacaktır.

poset-cay-goz-alti-morlugu-icin

Soğuk Süt Uygulaması:

Pamukları soğuk süte batırın ve gözlerinizin üzerine koyup 20 dakika bekletin. Bu şekilde göz altı morluklarının azaldığını göreceksiniz.

goz-alti-morluklarina-soguk-sut

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir