Hurmanın Zayıflamaya Etkisi

Hurma Yiyerek Kilo Verme

Hurma içerdiği demir ile potasyum mineralleri sayesinde metabolizma hızını artırıcı etki oluşturuyor. Tabiki buna artı olarak bol miktarda lif barıdırmasını da ekleyebiliriz. 150 gram hurma da ortalama 250 kalori mevcut. Yaş hurmanın 150 gramında ise 100 kalori var.

Yani hurma yiyerek kilo vermeyi istiyorsanız yaş hurma yemenizde fayda var. Ancak öte yandan da kurutulmuş hurma, şeker açısından çok daha yoğun olması nedeniyle kan şekerini yani kandaki glisemik seviyeyi dengelemekte ve açlığı bastırılmasını sağlamaktadır. Yemeklerinizden 45 dakika kadar önce 5 adet yaş hurma ya da 2-3 adet kuru hurma tüketirseniz öğüne oturduğunuzda iştahınız ciddi şekilde azalmış olacaktır.

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır?

Hurma, folat ve A, B, C vitaminleri açısından da oldukça zengindir. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi tam anlamıyla demir ve potasyum deposudur. Bu iki mineralin yeterli seviyede alınması, hücre içi yağ yakımını hızlandırmakta ve vücudun oksijen harcamasını artırmaktadır. Belirttiğimiz her 2 faktör de metabolizmayı hızlandırmak anlamına gelmektedir.


-------- Sponsorlu --------

Hurma ayrıca kansızlık, kabızlık ve bahar yorgunluğu, halsizlik gibi sağlık problemlerine bitkisel çare sunuyor.

Hurma Yemek Zayıflatırmı?

Gördüğünüz gibi hurma, içerdiği meyve şekeri (fruktoz) ile kan şekerini dengeler. Bu haliyle bile yemek öncesinde tüketilse 1 ayda 2-3 kilo doğal yollardan kilo verme potansiyeline sahip bir meyvedir. Herkese bolca tüketmesini tavsiye ederiz. Zira kutsal kitabımız Kur’an da da hurmadan fazlaca bahsedilmektedir.

Hurmanın Göze Faydası

Ayrıca BilgiDoktoru okurlarıma hurma ile ilgili şu bilgiyi de vermek isterim. Hurma gözleri çok iyi geliyor. Şimdiye kadar göz için yararlı olarak havucu bilirdik ve tüketirdik. Ancak artık havucun yanına ek bilgi olarak hurmayı da ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir