Hamilelere Üryani Eriğinin Faydaları

Hamilelikte meydana gelen mide ve bağırsak problemlerine ‘Üryani Eriği’ tavsiyesi

Aileniz ve sizin için yaşamınızdaki en özel dönemlerden biri olan hamilelikte karşılaşılan mide ve bağırsak problemlerine karşı uzmanlar ‘Üryani Eriği’ tüketilmesini tavsiye ediyor.

Hamilelere Üryani Eriği Faydaları

Bilhassa sindirim sistemini düzenleyici olması ve kabızlığı engellemesi ile popüler olan Üryani Eriği, gebelikte daha çok artan mide ve bağırsak problemleri yaşayan anne adaylarına bu hususta son derece yarar sağlıyor.

Aşırı şeker içermemesi sebebiyle diyabet ve obezite düşmanı olan Üryani Eriği, vücuttaki kırmızı kan hücreleri için oksijen deposu olarak bilinmektedir. Vücutta hemoglobin üretimini desteklediği, kalp krizi riskini azalttığı, kılcal damar zayıflığına iyi geldiği dile getiriliyor.Bunlara ilaveten kuru veya komposto şeklinde de tüketilebiliyor.


-------- Sponsorlu --------

Üryani Eriği, içerdiği bol miktarda fosfor, magnezyum, potasyum, B vitamini ve demir mineralleri ile anne adaylarına kaybettiği enerjiyi tekrar geri kazandırarak yorgunluğu engelliyor, sinir sistemini güçlendirir ve sindirime yardımcı olur.

Farklı lif yapısı ve bağırsakları yumuşatmaya etkileri ile de anılan Üryani Eriği, uzun yaşamanın kaynağı şeklinde de yorumlanmaktadır.

Güzel Ülkemiz yüzlerce hatta binlerce meyve çeşidinin yetiştirilebildiği cennet gibi bir yerdir. Üryani Eriği de bu meyveler arasında yer alıyor. Şimdi Bilgi Doktoru okurlarımıza Üryani Eriği ile neler yapabileceğinizi 2 örnek tarif ile açıklayacağız.

Üryan Eriği Kompostosu:

Öncelikle Malzemelerimize Bakalım;

250 gram Üryani Eriği
7 Bardak Su
1 su bardağı toz şeker

Yapılışı;

Güzelce yıkadığınız erikleri 7 bardak suda 1 saat kadar dinlendirildikten sonra kaynatın. 15 dakika kısık ateşte kaynamaya devam ederken bu sırada şekerini de ekleyebilirsiniz. Soğutulan kompostoyu servis edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir