Gribe Karşı Turşu

Merhaba değerli Bilgi Doktora okurlarım, bu yazımızda sizlere Fox haber ekranlarında Fatih Portakal tarafından yayınlanan gripin hastalığından kendimizi nasıl koruyabiliriz, yani neler tüketmemiz gerekir, ne gibi önlemler almamız gerekir, ayrıca neler yemeliyiz ki vücudumuzun bağışıklık sistemi kuvvetlensin, gribe karşı dayanıklı olsun konuları hakkındaki ayrıntılı bilgileri düzenleyerek paylaştık.

Her sene kış mevsiminde kapımızı çalan garip bu sene de kapımızı çaldı ardarda geldi grip kaynaklı ölüm haberleri bağışıklık sistemleri zayıf çocuk, yaşlı, kronik hastalığı olanlar onlar için grip her zaman tehlikeli her zaman ölümcül olmuştur. Grip aşısı gripten korunma da akla gelen ilk korunma yöntemlerinden oluyor. Ancak Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta ‘ya göre aşı gripten korumuyor.


-------- Sponsorlu --------

Grip Aşısı işe yarıyor mu?

Avrupa Enfeksiyon Önleme Merkezinin açıkladığı gibi bir aşının gribe karşı koruyucu özelliği bu yıl daha az. Dr. Küçükusta’nın açıklamaları; virüslerin mutasyona uğradığı biliniyordu ama aşı üretimi aşamaları geçildiği için yeniden aşı hazırlamak istemediler, bu da doğal olarak aşıya karşı hem bağışıklığın kazanıldığı, yani aşının koruyucu etkisini yitirdiği anlamına geliyor, dedi.

Peki gribe yakalanmamak için nasıl korunabiliriz grip olmamak için neler yapabiliriz neler yiyebilir şimdi bu sorunun cevabı öğrenelim;

– Kapalı alanlarda zaman geçirmemiz gerekiyor,

– Yüzeylere temas etmemeliyiz,

– Ellerimizi sık sık beyaz sabun ile yıkamalıyız,

Gripten koruyan besinler

Yoğurt,kefir, ayran, boza, turşu, meyve sebzeler, balık, soğan ve sarımsak koruyucu etki özelliktedir.

Turşunun ve Turşu Suyunun Grip için faydası, Gribe Karşı Koruyucu Etkisi

Gribe yakalanmamak için bağışıklık sistemini güçlendirmeliyiz.

Bağışıklık sisteminin güçlü tutmanın yolu ise sağlıklı bağırsaklardan geçmektedir…

Bağırsaklarında en iyi ilacı ise TURŞU ve turşu suyudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir