Google Yeni Sağlık Uygulaması

Dünyanın Lider şirketi Google her 20 aramadan 1’inin sağlık alanıyla ilgili olduğunu açıklayarak, bu konularda sunduğu hizmete kalite ve zenginlik kazandırıyor. Sağlık konularında uzman bir ekip kuran Google, insanların bu alanda yaptıkları aramalarda daha güvenilir ve doğru sonuçlara ulaşmalarını sağlayacak.

Lider Teknoloji Devi Google’ın Yeni Hizmeti

Teknoloji ile ilgili her alanda Ar-Ge faaliyetlerine ara vermeden devam eden teknoloji devi Google, arama motorunda da yeni bir uygulamayı insanların kullanımlarına sunmaya hazırlanıyor.

İnternetteki Doğruluğu Olmayan, Yanıltıcı Sağlık Bilgilerine Google “FİT – Health” ile Çözüm Getiriyor

İnternette, bilhassa sağlık ile ilgili çok fazla yanlış ve yanıltıcı  içerik mevcut. Bu duruma “DUR”  demek isteyen teknoloji devi, kullanıcıların Google arama motorundan sağlıkla alakalı güvenilir bilgilere ulaşabilmesini sağlayacak yeniliği tanıttı.


-------- Sponsorlu --------

Sağlık Hizmeti İle Kullanıcılar Bilinçlendirilecek

Bu yeniliğin kullanıcıları bilinçlendirmeyi amaçladığını belirten Google Şirket  yetkilileri, bahse konu hizmetin tek başına referans anlamında kabul edilmemesi gerektiğini de vurguluyor.

Sağlık ile ilgili Google Uzman Ekibi

Kullancılara daha doğru ve güvenilir bilgiler sunmak hedefiyle hayata geçirildiği belirtilen uygulamanın sorunsuz ve ideal şekilde çalışması için Google bünyesinde özel uzman ekip kuruldu.

Bahse konu yenilik ilerleyen günlerde Amerika ve İngiltere’de İngilizce diliyle hizmete girecek. Neredeyse tüm uygulamalarını onlarca alternatif dil seçeneği ile hizmete sunan Google’ın ilerleyen süreçte bu uygulamaya da dil alternatifleri getirmesi umut ediliyor.

2 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir