Biyonik Göz Tedavisi Nasıl Yapılır

“Biyonik Göz” şeklinde bildiğimiz “Argus II” implant ameliyatı, Ülkemizde de Tavuk Karası hastalarına uygulanmaya başlayacak.

Görme engelli vatandaşlarımıza umut ışığı olacak biyonik göz tedavisi ile ilgili bilmeniz gerekenleri Bilgi Doktoru sitenizde sizler için paylaştık.

Türkiyede Biyonik Göz Tedavileri

Konuya dair bilgilendirmelere göre, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi onaylı ve CE sertifikası olan “Biyonik Göz” ameliyatı, 17 Aralık günü İstanbul’da düzenlenen basın toplantısıyla tanıtılacak.


-------- Sponsorlu --------

Prof. Dr. Emin Özmert ve Doç. Dr. Dilek Güven‘in konuya dair sorulanları cevaplayacağı toplantıya, 1,5 sene önce “Argus II” implantı uygulanan Hollandalı hasta Jeroen Perk, Altı Nokta Körler Vakfı Başkanı Oya Sebük de iştirak edecek.

Göz yuvarlarına konulan elektrot, bağlantılı bir kamera ve gözlükten meydana gelen sistemle beyne görsel bilgi aktarılması ve böylece görme fonksiyonunun gerçekleşmesine imkan tanınıyor.

Kör vatandaşlarımız yani görme engelliler için geliştirilen biyonik göz tedavisi ile ilgili görüş ve önerilerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

3 YORUM

  1. Pingback: Gözden Hastalık Teşhisi | Bilgi Doktoru

  2. Pingback: Beyaz Baston Körler Haftası İle İlgili Yazı | Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir