Bacak Sıkılaştırmak İçin Yapılan Hareketler

Bacaklarınızı sıkılaştıran 3 egzersiz hareket

Bu hareketleri üzenli şekilde uygularsanız yaza daha sıkı bacaklarla girmenizi sağlayacaktır…

Bacaklarınızı yaza hazırlamanın zamanı geldi mi? Uzun zamandır hayalini kurduğunuz sıkı ve incecik bacaklara sahip olabilmek için bugün harekete geçmenin tam da zamanı!

Bacak Sıkılaştıran Hareketler

Evde yapabileceğiniz bacakları incelten ve sıkılaştıran 3 egzersiz hareketi, kusursuz ve ince bacaklara sahip olmanıza yardım edecektir.

ziplayip-comelme-hareketi-Jump-squat

Jump squat (Zıplayıp Çömelme Egzersizi)

Jump squat (Zıplayıp Çömelme Egzersizi)

Klasik squat’tan biraz daha farklı olan bu egzersiz hareketi, bacaklarınızın daha sıkı hale gelmesini sağlıyor. Bu hareketi yapmak için öncelikle bacaklarınızı omuz hizanızda açın. Kalçanızı geriye doğru iterek sanki bir sandalyede oturuyormuş gibi öne doğru çömelin. Çömelirken  de kollarınızı göğsünüzde birleştirin ve ağırlığınızı topuklarınıza vererek zıplayın ve tekrar aynı pozisyona dönün. Bu hareketi seri olarak 3 set halinde tekrarlayın.


-------- Sponsorlu --------

Duvara-yaslanarak-oturma

Duvara yaslanarak oturma hareketi

Duvara yaslanarak oturma hareketi

Biraz dayanıklılık gerektiren bu hareket, hayalinizde sıkı bacaklara kavuşmanızı sağlayacak. Bu egzersizi yapmak için bir pilates topunu duvara yaslayın ve sırtınızı topa değdirin. Daha sonra bir sandalyede oturuyormuş gibi çömelin ve ellerinizi göğüs hizanızda öne doğru uzatın. Bu pozisyonda 60 saniye bekleyin. Hareketi 3 set halinde tekrarlayın.

agirlikla-birlikte-Jumping-jacks

Jumping jacks (Ağırlıkla birlikte yapılan)

Jumping jacks (Ağırlıkla birlikte yapılan)

Bir çeşit kardiyo hareketi olan jumping jacks egzersizi, bacakların güzel bir biçime girmesine katkı sağlıyor. Jumping jacks hareketi için ayakta dik bir pozisyon alın. Her iki elinize ağırlık alın, bacaklarınızı ve kollarınızı aynı anda açıp kapayarak bulunduğunuz yerde zıplayın. Bu hareketi 100 defa tekrarlayın. Eğer hareketi ağırlıklarla yapmakta güçlük çekiyorsanız, klasik jumping jacks hareketini de deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir