Skleroterapi ile Selülit Tedavisi

Skleroterapi yöntemi ile selülitlerinizden 20 dakika gibi kısa bir sürede kurtulmanız artık mümkün. Peki nedir bu Skleroterapi ?

Bu yazımızda siz değerli Bilgi Doktoru okurları için selülitlerinizden kurtulmanız için yapmanız gereken tedavi yöntemini araştırdık. Üstelik bu yöntem oldukça zahmetsiz ve bilinçli yapılan bir yöntem.

Skleroterapi Tekniği Nedir?

Skleroterapi tekniği ile ilk olarak cildinizin yapısına göre tercih edilen sklerozan ile yine cilde göre seçilen hipertonik solüsyonlar karıştırılmaktadır. Bu karışım elde edildikten sonra kılcal damarlar içine enjekte edilerek damarların büzüşerek kapanması yalnızca 20 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilir.

Tedavinin önemli artılarından biri de selülitlerden kurtulmak için tedavi dışında uzun süren diyetlerin yapılmasına gerek duyulmamasıdır. Bir diğer artısı ise tek seansta bütün selülitlerden kurtulmanın mümkün olduğudur.


-------- Sponsorlu --------

Uzmanlar selülitin oluşma sebeplerini ise kabızlık, doğum kontrol hapları, yanlış beslenme, alkol tüketimi ve kalıtsal nedenlere bağlamaktadır.

Selülit oluşumunu engellemek için ise alkol ve sigara tüketiminden uzak durmak, bol su tüketmek, düzenli spor yapmak, tuz ve şekerden uzak durmak ve bol bol protein tüketmek gerekmektedir.

– Bunlara dikkat edildiği takdirde selülit oluşumu engellenebilmektedir.

Selülitten Kurtulmanın Yolları ile ilgili bilgi ve tecrübelerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

1 YORUM

  1. Pingback: Dar Pantolon Selülit Yapar mı » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir