Ayak Mantarına Kına Nasıl Yapılır

Yüzlerce yıllık bir tedavi yöntemidir kına

En yaygın enfeksiyon çeşitlerinden biri olan ve tedavisi kolay olmasına rağmen devamlı tekrarlayan cilt hastalığı ayak mantarının tedavisinde kınanın mucizevi bir faydası bulunuyor.

Ayak mantarına karşı doğal yöntem “kına”

Mantarlar ayak altlarında kepeklenme, kızarma ve kuruma gibi belirtileri görülen bir deri hastalığıdır. Bunun haricinde kaşıntı, kızarma, su toplama, soyulma ve yarılma gibi görüntü olumsuz görünümler oluşabilir. Ayrıca, aynı ayakkabıyı giymek, uzun süre çorap kullanmak ve çok nemli yerlerde bulunmak ayak mantarına yol açan etkenlerdendir.

Uzmanlar ayak mantarından kına yakarak kurtulmanın mümkün olduğunu açıkladı.

Uzmanlar “Tedavisi kolay ancak çok inatçı ve dirençli bir hastalık olduğu için kolay kolay geçmiyor ve kesinlikle kendi kendine kaybolmaz. Mantardan korunmak için ayağın temiz, serin ve kuru tutulması gerektiğini vurgulayarak, “Pamuklu, yün ya da bu tarz emici maddelerden yapılmış çorap giyilmelidir.


-------- Sponsorlu --------

Kınanın Cilt İçin Çok Faydalı

Kullandığınız kremlerin ya da ilaçlarla birlikte size kınayı şiddetle öneriyorum. Çünkü kına hem cilde faydalıdır hem de yanık, kızarık ve soyulmuş bölgelerde oldukça iyileştirici etkisi vardır.

Kına dolama diğer bir adıyla tırnak dibi iltihabı ağrılarını hafifleterek iyileşmesine yardımcı olur. Egzama ve uyuz hastalıklarına karşı önerilir. Ayrıca ayak terlemesini önleyerek ayak ve tırnaklardaki mantarının çoğalmasını önler, ayak kokusunu da azaltır.

Ayak Mantarı İçin Toz Kına Nasıl Kullanılır?

1.Uygulama Yöntemi: Bildiğimiz toz kınayı 1 litre suya 5 tatlı kaşığı ekleyerek 20 dakika fokur fokur kaynatın. Ilıyınca mantarlı bölgeleri yıkayın. Böylece o bölgedeki inatçı mantar iyileşme sürecine girer.

Bu uygulamaya en az 1 ay devam edin ve mümkün olduğu kadar ayağınız temiz hava alsın. Kına kullanımı sonucu ayak mantarını 1 ay içerisinde yenebilirsiniz.

2.Uygulama Yöntemi: 4 tatlı kaşığı toz kına yarım su bardağı su ile içerisine bir tutam tuz ve bir kaç damla lavanta ruhu damlatılarak yoğrulur. Ayağa sürülerek pamuklu çorap giyilir ve bu şekilde 2 saat bekletildikten sonra durulanır.

1 YORUM

  1. Pingback: Ayak Nasırlarına Bitkisel Meyan Kökü Tedavisi » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir