Aft Yarası Neden Çıkar, Kaç Günde Nasıl Geçer?

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Kişi Oy Verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,50. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Ağzımda Aft Çıktı, Nasıl Geçer?

Ağız içerisinde ufak yada büyük biçimde görünen bir başka ismi de ağız içi yarası olan aft sebepleri ve aft nedenleri sorularına Bilgi Doktoru olarak açıklama getirdik.

Dil üstünde, damakta ve yanakların iç yerlerinde oluşan aftların bir takım sebepleri bulunur. Orta kısmı beyaz biçimde ve etrafı da kırmızı renkli görünen aftların nedenleri uzmanlarımız tarafından açıklandı. Hafif çukur bir görüntüye sahip ve ekseri 2-3 mm çapındaki aft sebeplerini aşağıda okurlarımızla paylaşıyoruz.

Aft Nasıl Oluşuyor?

Aflar bazen yoğun bir biçimde, bazen de oldukça iri ebatlarda rastlanılabiliyor. Küçük boyuttaki aftlara minör, iri boyuttaki afltara ise major ismi verilmektedir. Aynı zamanda bir de herpetiform adını verdiğimiz biçimleri olabilmektedir.

Aft Bulaşıcı mıdır?

Aft nedenleri ne olursa olsun meydana gelen bu problem bulaşıcı değildir ve çıktığı yerlerde kaşıntı ile kızarıklık şikayetlerine sebep olmaktadır.

Ağızda Aft Yarası Neden Çıkar?

– Stres dolu bir yaşam

– Asitli besin tüketimi


-------- Sponsorlu İçerikler --------

– Hijyenik olmayan ağız içi

– Aşırı sigara tüketimi

– Bir takım bağırsak hastalıkları

– Folik asit ve B12 vitamin alımında eksiklik

– Bir takım kalp, Romatizma ilaçları

– Dil, dudak, yanak kısmındaki travmalar,

– Dudak veya yanağı ısırmak,

– Yumuşak olmayan diş fırçası kullanımları.

AFT YARASINA YOĞURT OTU VE LİMON SUYU TEDAVİSİ İBRAHİM SARAÇOĞLU KÜRÜ

Ağız içerisinde çıkan baş belası Aft yaraları ile ilgili görüşlerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

Bir önceki yazımız olan Göz Akıntısı Ne İyi Gelir, Nedenleri, Nasıl geçer? başlıklı makalemizde akıntı, akıntısı ve alerjisi hakkında bilgiler verilmektedir.

--------Sponsorlu İçerikler--------

3 YORUM

  1. TC Nurşen Atasever

    hocam şap tavada onu iyice köpük haline gelinceye kadar bekletiyorum sonra havanda onu dövüyorum un haline gelinceye kadar dövüyorum onun üzerine limon sıkıyor bununla agzı yara olanlara veriyorum agız yarası geçiyor bunu sizde denedinizmi çok faydası var biz ögle ögrendik ninelerimizden yaptıgımız dogrumu bilmiyorumsayfanızı ekledim takip edecegim saygılarımla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir