Yeşil Detoks Tarifi ile Zayıflama

Yaz mevsimi henüz gelmeden kilo vermekiçin diyete başlamak isteyen sevgili Bilgi Doktoru okurlarımıza mükemmel bir detoks tarifi hazırladık.

yesil-detoks-icecegi-nasil-yapilirBeklenen güzel yaz günleri yaklaşırken pek çok kişiyi bir panik hali alır. “Nasıl zayıflayacağım?” cümlesi kafamızı kurcalarken internetten, televizyondan ve dergilerden araştırmalar yapmaya başlar, uzun zamandır bakmadığımız diyet kitaplarına bir göz atarız.

Her ne kadar hızlıca çok zayıflamanın hoş bir şey olmadığını düşünsek de en etkili diyetlere bakıp kendimize İdeal olanı seçmeye uğraşırız.

2 amacımız bulunur…
1.si yazın bikinilerin içinde hoş görünmek,
2.si ise ise kışın aldığımız kilolardan kısa sürede kurtulmak.

Fakat bir diyete başlamadan önce yapılması gereken önemli bir şeyi Bilgi Doktoru okurlarımıza hatırlatmak isteriz: Detoks.


-------- Sponsorlu --------

Detoks, bedenin alışılagelmiş düzenini birkaç günlüğüne bozarak bizleri diyete hazırlar. Bunun yanısıra vücuttaki şişliklerin atılmasını sağlayarak daha uygun bir kiloda diyete başlamamıza yardım eder.

Zayıflatan Detoks Etkili Yeşil Yiyecekler

Detoks denildiğinde aklımıza ilk olarak yeşil renkler gelmektedir. Sanki sağlık fışkırıyor yeşil renkli gıdalardan. İşte aşağıda verdiğimiz detoks içeceği de tıpkı böyle sağlık dolu…

Öncelikle Malzemelerimize Bakalım;

1 adet salatalık
4 yaprak ıspanak
5 yaprak nane
1 su bardağı su
1 adet avokado

Yapılışı

Yukarıda verdiğim tüm yeşillikleri blenderdan geçirelim.

Daha sonra suyu blenderın içine koyalım ve yeniden karıştıralım.

Üzerine parçalanmış ceviz veya badem serpebiliriz. Arzunuza ve damak tadınıza göre 1 çay kaşığı zeytinyağını üzerinde gezdirebilirsiniz.

Bu vermiş olduğumuz tarif zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

3 YORUM

  1. Pingback: Detoks İçeceği ile Zayıflama » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir