Yeni Geliştirilen Ebola Aşısı 40 Gönüllüye Yapıldı

Kanada’nın Halifax şehrinde Ebola salgınına karşı tasarlanan deneysel aşı 40 gönüllüye yapıldı.

Ebola Virüsü için yapılan bilimsel araştırmalar ile ilgili bilmeniz gerekenleri Bilgi Doktoru sitenizde sizler için paylaştık.

Kanada’da, Batı Afrika ülkelerinde binlerce kişinin yaşamını yitirmesine sebep olan Ebola salgınına karşı ciddi bir iş yapıldı.

Bir bölümü Kanada’da tasarlanan Ebola aşılarının ilk partisi, Halifax’taki Kanada Vaksinoloji Merkezi’nde 40 gönüllüye yapıldı.

Çalışmayı koordine eden ekibin başı Dr. Scott Halperin, daha önceden yapılan duyuruya 150’den çok erişkinin gönüllü olmasının kendileri için şaşırtıcı olduğunu ifade etti.

Doktor Halperin, çalışma süresince aşının farklı dozlardaki etkilerine bakacaklarını, grip aşıları ile aynı olmasını bekledikleri yan etkileri de izleyeceklerini vurguladı..


-------- Sponsorlu --------

Aşıların canlı Ebola virüsü içermediğini belirten Doktor Scott Halperin, sığır, at ve domuz gibi hayvanlardan elde edilen virüslerin genlerinin, Ebola virüsünün geni ile değiştirildiğini söyledi. Çalışma neticesinde, insan bedeninin aşıdaki Ebola virüsü proteinini bedenden atmak için antikor üretmesini hedeflediklerini anlatan Doktor Halperin, ”Dua edelim de bu gerçekleşsin” diye belirtti.

Çalışmanın neticelerinin 2015 yılı başlarında netleşmesi hedefleniyor.

Ebola Salgınının Aşı Tedavisiyle Önlenmesi ile ilgili görüş ve tecrübelerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir