Yağlı Saçlar için Limon Kürü

Yağlı saçlarınıza çare bulamıyorsanız, Bilgi Doktoru okurlarımıza özel hazırladığımız bu kür ile istediğiniz sağlıklı ve yağsız saçlara sahip olabileceksiniz.

Yağlı saçlar; metropol şehirlerde yaşayan, sürekli yeme alışkanlıklarını değiştiren veya saç bakımı konusunda yeterli bilgisi olmayanların kabusu haline gelen olumsuz bir durumdur. Gereğinden
fazla yağlanan saçlar sebebiyle kişilerde öz güven kaybı gerçekleşir ve yağlı saçlarını kapatmak amacıyla çeşitli (bazen abartılı ve garip) saç aksesuarları kullanılır.

Saçlarınız Yağlı Görünüyor diye çeşitli aksesuarlar mı kullanıyorsunuz?

Genellikle sokakta gördüğünüz garip ve büyük şapkaların takılma sebebi düşündüğümüzün gibi zevksizlik değil, yağlı saçları kapatma girişimidir. Eğer siz de yağlı saçınızdan kurtulmak istiyorsanız;


-------- Sponsorlu --------

Yağlı Saçlara Çare Olan Karışım Tarifi

Malzemeler

– 5 adet limon

– 100 gram toz kil

– 1 adet kase

Yapılışı

Öncelikle 5 adet limonu sıkın ve suyu ile posasını birbirinden ayırın. Ardından bir kabın içerisinde toz kil ve limon suyunu macunumsu bir kıvam alana kadar karıştırın. Banyoya girdiğiniz zaman bu karışımı yanınıza alın. Aynı şampuan kullanır gibi kirli saçınıza uygulayın.

Fakat uyarmamız gerekir ki, malesef saçlarınızda çok hoş bir koku kalmayacak. Kokuyu giderebilmek için normalde kullandığınız şampuanı kullanabilir veya sevdiğiniz bir bitkinin yağını (lavanta, menekşe vb. gibi) seyrelterek saçınıza uygulayabilirsiniz. Bu şekilde uyguladığınız şekilde saçlarınız eskisi gibi yağlanmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir