Siyah Noktalar için Bitkisel Çözüm

Siyah noktaları temizlemek amacıyla yapılan yöntemler çoğu zaman olumsuz sonuçlar vermiştir hatta yapılan yanlış uygulamalar siyah noktaları çoğaltmaya kadar gitmiştir. Bu yazımızda siyah noktalar için evde kolaylıkla yapabileceğiniz uygulamaları siz değerli Bilgi Doktoru okurları için araştırdık.

Siyah Noktaların Tedavisi Nasıl Olmalıdır

Siyah noktaları temizlemeye çalışırken daha çok çoğalmasına hatta sivilcelerinde çıkmasına sebep olabiliyoruz. Siyah nokta tedavisinde en önemli nokta cildi oldukça temiz tutmaktır. Çünkü bilindiği üzere siyah nokta cilt kirliliğinden kaynaklı meydana gelmektedir.

Siyah Noktaların Temizlenmesinde Doğal Yöntemler

Siyah noktaları evde hazırladığınız bir karışımla kolay bir şekilde temizlemeniz mümkündür.Karbonat ve elma sirkesiyle hazırlayacağınız bir maske yüzünüzde oluşan siyah noktaların giderilmesinde önemli role sahiptir.Peki bu maskeyi nasıl hazırlamalısınız?

Elma sirkesi ve karbonatı ufak bir kapta koyu bir kıvama gelene kadar karıştırın ve yüzünüzde ki siyah nokta olan kısımlara bir macun gibi sürün. 1-2 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. Bu maske ile ölü hücrelerden arınacak ve gözenekleriniz açılacaktır.


-------- Sponsorlu --------

 

Siyah Noktalar İçin Limon Suyu ve Toz Şeker Maskesi

Eğer sirke ile bir probleminiz varsa diğer bir karışım limon suyu ve toz şeker maskesidir. Bu karışımda da şekerin tırtıklı özelliği sayesinde peeling etkisi yapacaktır, ölü hücrelerden arınmanız da kolaylık sağlayacaktır. Bu karışımı da cildinize sürün ve 10-15 dakika bekletin sonrasında ılık su ile durulayın.

 

Siyah Noktalar İçin Yumurta Akı Maskesi

Siyah noktalardan arınmak için bir diğer yöntem ise yumurta akı maskesidir. Yumurta akı cildin gerilmesine ve sıklaşmasına katkı sağlar. Siyah noktalara iyi gelmesinin yanı sıra gözeneklerin sıkışmasına ve ilerde oluşabilecek siyah noktaları engeller. Yumurta akını ise ince bir tabaka biçiminde cildinize sürün kuruduktan sonra bir kat daha sürüp 15 dakika bekletin. Sonrasında ılık su ile durulayın.

Ciltte Meydana Gelen siyah noktaların temizlenmesi ile ilgili bilgi ve tecrübelerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

3 YORUM

  1. Pingback: Yalan Bitkisel Ürün Tanıtımlarına Eczacılar Savaş Açtı » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir