sivrisinek kovucu

Sivrisinek Kovucu Yeşil Limon Karanfil

Sivrisinek Kovucu bu yöntem ile yazı rahat geçireceksiniz…

Özlemle beklediğimiz yaz akşamlarının keyfini kaçıran sivrisinekler pek çoğumuz için kabus olabiliyor. Kan emici sivrisineklerle başa çıkmak oldukça güç. Çoğunlukla sivrisinekler nemli ve serin ortamlara gelirler. Bahçelere dikilen güzel çiçek ve ağaçlar sulandıkça, sivrisineklerin sevdiği yaşam alanı meydana çıkmış oluyor.

Biz de sivrisinekler henüz ortaya çıkmadan önce sivrisinek kovucu yöntemlerimizi ve sivrisinek ısırığına karşı yapılan bitkisel doğal karışımları sizlerle paylaşmak istedik.

Sivrisineklerden Bulaşan Hastalıklara Dikkat!!

dogal-sivri-sinek-kovucu

SİVRİSİNEK KOVUCU

Üstelik başkalarından emdikleri kanlarla bize çeşitli hastalıkları bulaştırıyorlar. Mesela sarı humma, ısıtma, fil hastalığı gibi bulaşıcı hastalıkları sivrisineklerden kapabiliriz.

Evimize giren bir kaç tane sivrisinek bile uykumuzu sabote edebiliyor. Kulağımızın çevresinde uçuşarak vızıldadıkça uyumak ne mümkün!

Uzmanlara göre: “Sivrisinekler, çoğunlukla geceleri vücut ısısı ile gece uyuduğumuz esnada oluşan karbondioksitli havaya geliyorlar. Bu yüzden erkek sivrisinekler ısırmaz, dişi sivrisinekler ısırarak kanı depolar. Anofel diye bilinen hastalığı da bulaştıran bu sivrisineklerdir. Basit ve pratik yöntemlerle sivrisinek ısırığına maruz kalmadan keyifli yaz akşamlarının tadını çıkarmak mümkün.

Kıymetli görümcemi ısıran sivrisinek hemen ölüyorlardı, muhtemelen onun kanında bulunan bir maddeden olsa gerek. Yaz mevsiminde giydiğimiz koyu renkli kıyafetler sivrisinekler için tam bir barınak teşkil edebiliyor. Bu yüzden ağırlıklı olarak açık renkli giysileri tercih etmemiz gerekiyor.

Yaz günlerinde fazla terlediğimiz için sivrisinekler de nemli yerleri sevdiklerinden dolayı sivrisinekleri kendimizden uzaklaştırmak için hemen hemen her gün duş almamız lazım.

Evde kullandığınız sivrisinek ilaçlarını asla önermiyorum. Bu ilaçlar sivrisinekleri öldürüyor olabilir ancak bizim sağlığımıza etkilerini hiç düşündünüz mü! Sağlığımız bakımından bu kimyasal ilaçlar çok tehlikeli. Mümkün olduğu kadarıyla organik – bitkisel maddelerden hazırlanan karışımları tercih etmeliyiz.

Arkadaşım yeşil limonun üzerine kuru karanfilleri batırdıktan sonra bu bombayı camların kenarlarına koyarak sivrisineklerle mücadele ettiğini söylemişti. Mutlaka denemenizi istiyorum. Ben de bunu geçtiğimiz yaz döneminde denemiştim ve çok faydasını gördüm. Buna tam bir doğal sivrisinek tuzağı diyebiliriz.


-------- Sponsorlu --------

Sivrisineklere Karşı Kuru Karanfil – Yeşil Limon Yönteminin Yapılışı – Tarifi

sivrisineklere-limon-karanfil

sivrisinek kovucu limon karanfil yapılışı

Sivrisinek Tuzağı Yapımı; Yeşil Limonları ortadan ikiye bölün, böldüğünüz bu limonların üzerine kuru karanfilleri batırın. Ortalama yarım limona 10 – 15 adet kuru karanfil batırmanız yeterli olacaktır. Ardından bu limonları sivrisineklerin olduğu yerlere dizin.

Genellikle pencerelerin çevresine koyulması önerilir. Bu hem sivrisinekleri kovmak evden uzaklaştırmak için hem de odaya güzel bir koku vermek için uygulanan et etkili yöntemlerden biridir.

Sivrisinek kaşıntısı nasıl geçer, Sivrisinek ısırığına – kaşınmasına iyi gelen bitkisel yöntemler

Sivrisinek kaşıntısı gecemizi, uykumuzu zehir edebiliyor çoğu zaman… Peki bu kaşıntı hızlı bir şekilde nasıl geçer? Çay ağacının yağı, okaliptüs ya da nane yağını sivrisineklerin ısırdığı yerlere sürdüğünüzde kaşıntıyı 2-3 saniye içinde geçirecektir ve o bölgeyi hızlı bir şekilde iyileştirecektir.

Saf vanilya da bölgeye sürülerek sineklerden korunma amaçlı kullanabileceğiniz pratik yöntemlerden birisidir.

Sivrisinek Kovucu, Sivrisinekten Korunma Amaçlı Önerilen Diğer Yöntemler

Sivrisineklerden korunmak aslında düşündüğünüz kadar zor değil. Basit bir kaç pratik bilgiyi öğrenmeniz yeterli olacaktır. Her şeye rağmen tüm korunma yollarına karşı sivrisinek tarafından ısırıldığınız zaman yapmanız gerekenler de oldukça basit ve etkili…

– Evinizdeki camların kenarlarına fesleğen ya da lavanta saksılarını yerleştirmenizi tavsiye ederim. Fesleğen ile lavantanın sivrisinekleri kovucu etkisi bulunur.

– Sivrisineklerden korunmak için Cibinlik kullanmak da bir yöntem olabiliyor ancak bu durum sadece cibinlikte rahat uyuyanlar için geçerli.  Ben şahsen cibinlikte rahat uyuyamıyorum.

Yaklaşan yaz akşamlarını sivri sineksiz, kaşıntı olmadan, rahat, huzurlu ve keyifli geçirmeniz dileğiyle…  

Yazan: Ebru AYBEK  / Blog Yazarı   

Facebook Sayfamızı Beğenmeyi Unutmayın, Bizleri Takipte Kalın….  

www.facebook.com/BilgiDoktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir