Diyet yapmadan zayıflamanın yolları

Hemen incelmeye başlamak ve yaza fit bir vücutla girmek için bu 6 öneriye mutlaka göz gezdirin…

Beslenme alışkanlıklarınızda birkaç küçük değişiklik yaparak fit kalmayı başarabilirsiniz.İşte, diyet yapmadan zayıflamanın yolları…

Protein tüketin

Gün içindeki her öğününüzde ya da atıştırmalıklarınızda protein almayı ihmal etmeyin. Proteinli gıdalar, enerji verir ve çabuk acıkmanızı önler.

Öğünlerin arasını uzatmayın

Her 3 saatte bir küçük öğünler yiyin. Midenizi uzun süre aç bıraktığınızda gün içinde daha çok şey tüketecek ve aşırı kalori alımına zemin hazırlamış olacaksınız. Öğünlerinizi saat kontrolünde yerseniz, günün ilerleyen saatlerinde başlayan aşırı yeme isteğini de bastırmış olursunuz.

Sebze tüketimini artırın

Öğünlerinizde tabağınızın yarısını taze sebze yemekleri ya da buharda pişmiş mevsim sebzeleri ile doldurun. Lif, vitamin ve mineral yönünden zengin sebzeler tükettiğinizde hem sağlıklı bir öğün geçirmiş olursunuz hem de yüklü miktarda kalori almayı önlersiniz.


-------- Sponsorlu --------

Dışarıda yemek yemeyin

Dışarıda yemek yeme alışkanlığınızı en aza indirmeye çalışın. Restoranlarda porsiyon ölçüsü yapamadığınız gibi, yemeklerin içerisindeki yağ oranlarını da kontrol edemezsiniz ve fazla kalori almış olursunuz. Üstelik dışarıdan çok masum görünen bir yemek aslında yüklü miktarda kalori içeriyor olabilir.

Su tüketin

Vücuttaki su oranını yeterli düzeyde tutmak için günde 2-2,5 litre su içmeyi asla ihmal etmeyin. Yaşadığınız bazı açlık krizlerinde aslında susadığınızın farkına varmazsınız ve bu durumu açlıkla karıştırabilirsiniz. Acıktığınızı hissettiğinizde önce büyük bir bardak su için ve bekleyin. Eğer bu durum geçmiyorsa sağlıklı atıştırmalıklara yönelin.

Tatlandırıcı kullanmayın

Sıfır kalorili de olsa tatlandırıcı içerikli yiyecek ve içecekleri tüketmeyin. Bu tip yiyecek ve içecekleri tükettiğiniz anda size çok leziz gelebilir; ancak ilerleyen saatlerde şişkinliğe ve canınızın daha çok şeker istemesine neden olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir