Sırt Omuz Ağrılarını Geçiren Egzersiz

Sizlerle paylaşacağımız bu egzersizler yoga pozisyonlarıdır. Yüzyıllardır doğu asya bölgesinde yapılan bu sporun vücudunuza etkileri inanılmaz!

Bu egzersizler hem kaslarınızı hem de zihninizi rahatlatacak. Böylelikle stres seviyeniz düşecektir.

Yalvaran Köpek Pozu

Dizlerimizin ve ellerimizin üzerinde pozisyon alıyoruz. Daha sonra kalçayı dışarı çıkararak ellerimizi sırt bölgesinde birleştiriyoruz. Dirseklerinizin altına yükseklik koymanız durumda işiniz kolaylaşacaktır.

Göğsünüzü yere olabildiğince yaklaştırıp alnınızın yerde olmasını sağlayın. Nefes alıp vermeye normal hızda devam edin. Sekizinci nefes verişinizde ilk baştaki pozisyona dönün.

Çocuk Duruşu

Bacaklarımızın üzerine oturuyoruz. Omuz hizasındayken kullanılan desteklere ihtiyacını olacak. Arka ayaklarınızı birbirinize yavaşça değdirin ve vücudunuzu öne doğru uzatın. Elleriniz desteklerin üzerinde, alnınız yerde olsun. Yine sekizinci nefes verişinizde ilk pozisyona dönün.

Bağlı Çekirge Duruşu

Yüzüstü uzanın ve ellerinizi yan taraflara koyun. Bacaklarınızı olabildiğince uzatıp ellerinizi kalçanızın üzerinde birleştirin. Üst gövdenizi yerden kaldırın. Beş nefes süresince pozisyonu koruyun.


-------- Sponsorlu --------

Balık Duruşu

Burada da desteklere ihtiyaç olacak. Desteği sırt bölgesinin üst kısmına yerleştirin ve sırt üstü uzanın. Sekiz nefes boyunca pozisyonu koruyun.

İpliği İğneden Geçir

Dizlerin ve ellerin üzerinde pozisyon alın. Daha sonra, sağ kolunuzu sol tarafınıza doğru uzatıp, sol kolunuzla da ileri yönlü uzanın. Sekiz nefes boyunca bu pozisyonu koruyup, taraf değiştirin.

V Duruşu

Yüzüstü uzanın. Kollarınızı karın bölgenizin alt tarafında sol kolunuz altta kalacak şekilde çapraz, bacaklar açık şekilde durun. Sekiz saniye böyle durun ve diğer kolunuz ile tekrarlayın.

Tırmanıcı Duruşu
Bağdaş kurup desteğin üzerine oturun. Bu defa bir havluya da ihtiyacınız olacak. Sağ elinizle havluyu ense hizanızda tutun ve diğer elinizi de tam bel hizanızda tutun. Sekiz nefes boyunca pozisyonu koruyup kol değiştirin.

Bel Kıvırma
Sırt üstü uzanın. Sağ bacağınızı kalçadan kıvırarak sol bacağınızın üzerine alın. Sol elinizle de bacağı tutun. Sekiz nefes boyunca pozisyonu koruyun ve taraf değiştirin.

Pergel Duruşu
Şınav pozisyonu alın. Daha sonra sağ ayağınız ile öne doğru bir adın atın. Sol ayağınızı yere doğru uzatarak, sol elinizi de yere koyarak sağ elinizle yukarı yönlü uzanın.

Egzersizler beğendiniz mi? Yorumlarda bizlerle düşüncelerinizi paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir