Göbek Yağlarını Eriten 3 Yoga Hareketi

Stresten uzaklaşmanın en etkili ve kolay yolu düzenli egzersiz yapmak. Egzersiz yapmayı hayatınıza adapte edebilmelisiniz. Unutmayın! Yapacağınız her egzersiz sizlerin sağlığı için çok önemli.

Bilmelisiniz ki, egzersiz yapmak huzurlu hissetmenizi ve kendinizi dinleyebilmenin en etkili yoludur. Böylelikle kendinizi de ihmal etmemiş olursunuz. Egzersiz yapmaya başladıktan birkaç gün sonra ruhunuzdaki gelişimi inanın siz de fark edeceksiniz. Vücudunuzun iyileşmesi, kasların güçlenmesinden bahsetmiyoruz bile!

Dağ duruşu

Harika bir başlangıç pozisyonu. Kan dolaşımınızı hızlandırır ve diğer pozisyonlara hazırlanmanıza da yardımcı olur. Ayakta durun, topuklarınızı ayırın ve başparmaklarınızı birbirine değdirecek şekilde durun. Daha sonra dirseklerini bükmeden avuç içlerinizi kavuşturun. Derin bir nefes alın ve omuriliğinizi esnetin. Daha sonra, pozisyonunuzu hiç bozmayın ve ellerinizi başınızın üzerine kaldırıp, ayak uçlarınızda mümkün olabildiğince yukarı yönlü esneyin. 30 saniye kadar pozisyonu koruyun ve derin bir nefesle bitirin.


-------- Sponsorlu --------

Deve duruşu

Bu duruş sizlerin karın kaslarının çalışmasına yardımcı olacaktır. Bacaklarımızı arkaya doğru uzatarak ağırlığınızı dizlerinizin üzerine verin ve ardından vücudunuzu yukarı doğru esnetin. Bilekleriniz yere paralel kalacak şekilde vücudunuzu arkaya doğru esnetin. Bileklerinizi yakalamaya çalışın ve 30 saniye pozisyonu koruyalım. Eğer bir dakikaya çıkarabilecekseniz deneyin.

Bacaklar havada duruş

Kalçanızın ve karnınızın çalışacağı bir pozisyondan bahsediyoruz. Öncelikle sırtüstü yere uzanın. Ellerinizi yanlara koyun ve avuç içlerinizin yere değsin. Yapmanız gereken ilk şey, bacaklarınızı 45 derecelik açıyla yerden kaldırmak. Daha sonra, nefesinizi kontrol ederek 30 saniye pozisyonu koruyun. Daha sonra yerle 90 derece açı yapacak şekilde bacaklarınızı yukarı doğru tutun. Bu pozisyonu da 30 saniye koruyun. 10 defa tekrarlamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir