Klorofilin Hiç Bilinmeyen Yararları

Klorofil, yeşil renkli bitkilerin parlak yeşil renginin kaynağıdır. Peki sizlere klorofili kilo vermek için kullanılabileceğini ve hatta kanserden dahi sizleri koruyabileceğini söylesek?

Bitkilerin fotosentez yapması yani güneş enerjisi yardımıyla kendi ihtiyaçları olan enerjiyi üretmeleri gerekir. Topraktan mineralleri ve ihtiyaç duyulan suyu çekemezler. Güneş enerjisi olmasa bitkilerin hayatta kalması çok zordur.

Klorofilin faydaları nelerdir?

Antioksidandır; vücudumuzdaki oksidatif kaynaklı stresle yani, vücudumuzda dolaşan fazla oksijen moleküllerinin yarattığı hasar ile başa çıkma konusunda etkili bir yardımcıdır.

Kilo vermenize yardımcı olur; zaman zaman yüksek şekerli, yağlı yiyecekleri tüketmek isteriz. Böyle zamanlarda kendinize hakim olun ve yeşil sebzelerle beslenmeye özen gösterin. Böylelikle kilo vermeniz kolaylaşacaktır.


-------- Sponsorlu --------

Hazımsızlığı giderir ve kabızlığı önler; bağırsakta klorofili sindirebilen ve kan dolaşımına rahatlıkla katılmasını sağlayan bakteriler yaşamaktadır. Bu bakteriler sayesinde meyve ve sebzelerden yeterli besin alınamaz. Klorofil, ince bağırsakta sindirilememiş besinlerin ayrılmasına yardımcı olur ve böylelikle hazımsızlık, gaz ve kabızlık gibi problemlerle karşılaşmazsınız.

En doğal deodoranttır; eğer vücudunuzdaki kokular sizleri rahatsız etmeye başladıysa hormon dengesizliği yaşıyor olabilirsiniz. Yeşil sebzeleri daha çok tüketerek kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.

Kanama bozukluklarını tedavi eder; küçük dozlarda alınan klorofil hemoglobine çevrilebildiğinden, hemoglobin seviyesinin yükselmesi sağlanabilir.

Kanseri önleyerek hastaları kontrol altında tutar; vücudunuzun yeşil sebzeleri tüketmeye ihtiyacı vardır. Böylelikle toksinlerden arınmaya katkı sağlar. Bu temizliği belirli aralıklarla yapmak karşılaşabileceğiniz sıkıntıları minimuma indirger.

Kalp, akciğerler, böbrekler ve karaciğer üzerindeki yükü hafifletmeniz gerekmektedir. Klorofilin içerisindeki magnezyum kemik gelişimi ve korunumu açısından çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir