Sarhoş Olmamak İçin Ne Yapılmalı

Sarhoş Olmamak İçin Yapılması Gerekenler – NE YAPMALI

Şarap içerken sarhoş olmamak istendiği takdirde en kolay yol­lardan birisi, “menekşe taşı”ndan 2-4 tane şarap kadehine atmaktır, “benefş taşı, benevş”de denilen menekşe taşı bir çeşit lal olup şekilli­ce ve koyu renkli olup fazla kıymetli olmayan, yüzük taşı yapılan bir taştır. Bu taşın parçalarından bir miktar kadehe koyup içildiği takdir­de şarap sarhoş etmez.

Sarhoş Olmamak İçin Yöntem

Sarhoş olmamak için diğer bir yöntem de içmeden önce az bir miktar pelin otu (afsentin) yemektir. Ayrıca, iki gram kadar ravend-i çini” şarapla ezilip içilir. Bir iki kaşık sığır yağından yapılan sade yağ­dan aç karnına içmek de sarhoş olmamak için faydalıdır. Yağ, koyun yağından yapılmış olmamalı ve ısıtarak içilmelidir.


-------- Sponsorlu --------

Sarhoş olmamak için etkisi tecrübe edilmiş bir diğer yöntem de kereviz yaprağını içmeden önce veya içerken bol miktarda yemek­tir. Kereviz yaprağı, şarabın midede hazmedilmeden idrarla atılma­sını sağlar.

sarap-kadehi-icki

Sarhoş Olunca Nasıl Hızlı Ayılırım

Sarhoşluktan çabucak ayılmak istenirse; sirke su ile karıştırılıp üç kadeh kadar içilir. Ekşi ayran içmek de faydalıdır. Kafur ve sandal koklanır. Ayrıca gül yağı, gülsuyu ve sirke karıştırıp başa sürülür.

1 YORUM

  1. Pingback: Şarap Hakkında Kısaca Bilgi » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir