Sağlıklı Kalmak İçin Beslenme Önerisi

Birçok ot ve kökler ilaç özelliğindedir ve gıda olarak yenmemelidir, bedenin dengesini bozar hastalık yapar.

Şartlara uygun olarak pişen ekmek beden için çok yararlıdır. Ekmek ve et birinci sırada iyi gıdalardandır, daha sonra sırayla tereyağı ve yumurtadır.

Meyvelerden iyi gıda olarak kabul edilen en başında üzüm ve incir gelir. Bu iki meyve insan tabiatına uygun olup bedenin kuvvetini artırır, onu besler. Daha sonra gelen yararlı meyveler mayhoş nar, elma ve armuttur.

Üzüm toplandıktan hemen sonra yenilmemeli birkaç gün bekletmek ve daha sonra yemelidir. Ancak incirin tamamıyla yetişkin olması gerekir.


-------- Sponsorlu --------

Meyveler Ne Zaman Yenmelidir

Bütün meyveler mevsiminde ve olgunlaştığı zaman yenmelidir. Çok önemli bir husus da; meyvelerin ağaçtan toplandığı zaman hemen yememektir. Birkaç gün bekleyip yemelidir.

İyi gıdaların sıralamasında bulunan bal ak bal ve ateş görmemiş olması gerekir. Petekten taze alınmış bal iyidir. Kuruyemişlerden kızıl üzümle kabuğu soyulmuş badem ve kuru incirle ceviz içi de tavsiye edilen iyi gıdalardandır.

Keşkek, paça, hamursuz ekmek ve nişastalı helvalar gibi vücutta tıkanıklığa neden olacak ağır yiyecekten yenmiş ise; semiz otu yaprağı, kabak ve marul gibi tıkanıkları açacak yiyecekler yenmelidir.

Tok Karnına Yemek Yeme

Sağlıklı yaşam için; acıkmadıkça yemek yememek, acıkınca da yemeği geciktirmemek gerekir.

Sağlıklı Yemenin bir diğer kuralı da; bir yemek hazmedilmeden diğer bir yemek yememektir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir