Organik Ruşeymli Nedir, Faydaları Nelerdir?

Sağlıklı Yaşamın sırrı olan Doğal Organik Ruşeym (Ruşeymli) hakkında bilgi… Ruşeymli nedir? faydası nelerdir? Nerelerde nasıl kullanılır? Hepsinin cevabını sizler için hazırladık….

Bilgi Doktoru – Ruşeym, kelime anlamı olarak, buğday özü demektir. Buğdayın işlenerek, una dönüştürülmesi sürecinde, özel ayrıştırma işlemleri sonucunda, 1 tonundan ancak 1 kilogram elde edilebiliyor. E vitamini kaynağı olan ruşeym, gramlarla satışı yapılmaktadır.

Diğer bir anlatım ile; buğday taneciğinin en tepesindeki “cücük” olarak bilinen ruşeym doğal bir E vitamindir. Buğdayın kalbi, hayat kaynağı ve vitamin E, folik Asit, fosfor, thiamin, çinko, demir ve Magnezyum gibi pek çok besin kaynağını içermektedir.

Rüşeym’in ayrıca kolesterolün düşürülmesinde, yaşlılığın geciktirilmesi ve vücudun bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde önemli rolü bulunur.

Nereden alabilirim? Rüşeymi her un fabrikasından kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Kullanımı nasıl? Ruşeym, soğuk süt ya da yoğurt ile karıştırılabiliyor, taze veya kuru meyveye eklenerek zenginleştirilebiliyor. Çorba, salata gibi yiyeceklerin üzerine serpilerek de kullanılabiliyor. Yemek pişirirken baharat yerine vitamin olarak kullanabilecek bu ürün, bunun yanı sıra dünya mutfağındaki çeşitli yemek tarifleri için tercih edilmektedir.

ruseym-satisi


-------- Sponsorlu --------

RUŞEYM (BUĞDAY ÖZÜ) Faydaları Nelerdir?

Harika doğal organik bir afrodizyaktır. Ruşeym doğal bir afrodizyak özelliğine sahiptir. Günümüzde ruşeymden vitamin tabletleri üretimi de planlanıyor.

Uzun ve sağlıklı yaşamın kaynağı; İçerdiği E vitamininden dolayı, yaşlılığı geciktirici özelliği ve vücutta hücre zarının dayanıklılığını sağlaması dolayısıyla bağışıklık sistemini destekleyerek kanserin engellenmesinde önemli rol alır. Mükemmel bir E vitamini kaynağıdır.

Kalp için çok yararlıdır; Ruşeymin koroner kalp hastalığı riskini azaltması, pıhtı azaltıcı etkisiyle kanın akıcılığına, diyabetli hastalarda damar tıkanıklarının engellenmesinde yardımcı olabileceği ifade edilmektedir.

Sinir Sistemine faydası; Ruşeymin sinir sistemi rahatsızlıklarında olumlu etki gösterdiği, gözde katarakt oluşmasını geciktirdiği belirtiliyor.

Güzellik için kullanımı; Doğanın bu altın sırrı güzelliğinize de güzellik katar. Bilhassa cilt kırışıklıkları için çok faydalıdır. Hem kırışmayı engeller, hem de azaltır.

Kısırlık için yararı; Buğdayın embriyosu olarak bilinen Ruşeym, kısırlık tedavisinde etkin olarak kullanılmaktadır.

Buğday özü, (Ruşeym) her yaş grubunda kullanılabilir. Yemek pişirirken, baharat yerine buğday özü (ruşeym) ilave edilebilir.

NOT : Çölyak hastalarının ve lif kullanımında sakıncası olanlar için, kullanımı önerilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir