Muzun Kalbe Faydası

Kalp Sağlığı İçin Muz

Çocuklar ve erişkinler kadar yumuşaklığı sebebiyle yaşlılar da muzu çok seviyorlar.

Muz yemenin kalp için yararları ile ilgili bilmeniz gerekenleri Bilgi Doktoru sitenizde sizler için paylaştık.

Muzun sağlığımız üstündeki yararları incelendiğinde en önemlilerinden bir tanesi kalp damar rahatsızlıkları üstünde olumlu etkisinin olmasıdır.

Tansiyon Kontrolü İçin Muz

Çok değerli bir mineral olan potasyumdan son derece zengin olan muz, bu mineralden ötürü kalp ve damar sağlığına karşı koruyucu ve tansiyonu kontrol altında tutmayı sağlıyor.


-------- Sponsorlu --------

Muzun Kalbe Faydaları

Potasyum bakımından zengin beslenen insanlarda kalp krizi geçirme ihtimalinin çok daha az olduğunu açıklayan beslenme uzmanı İpek Ağaca, 1 büyük boy muz, günlük potasyum gereksiniminin yaklaşık yüzde 25 ini karşıladığını, 1 büyük muzun 2 porsiyon meyveye denk geldiğini hatırlatmak isterim, dedi.

Potasyum İçeren Besinler Gıdalar Yiyecekler

Bir başka potasyum kaynağı besinler içerisinde lahana, brokoli, pazı, ıspanak gibi yeşil yapraklı sebzeler, mantar, sarımsak, portakal suyu, patates, zeytin, balık, hurma, incir, avokado, kayısı, badem, fındık ve süt ürünleri gelmektedir..

Muzun kalbimiz için faydaları ile ilgili görüş ve önerilerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir