Keçiboynuzu Nasıl Yenmeli

Cinsel sağlık, cinsel iktidarsızlık başta olmak üzere çok sayıda hastalığın doğal yollara tedavi edilmesinde kullanılan keçiboynuzu nasıl tüketilmeli, harnup nasıl yenmeli ve keçiboynuzu meyvesi nasıl yenmeli sorularına Bilgi Doktoru sitenizde cevap verdik.

Şifalı bitkilerin içinde en yararlılar listesinde ilk sıralarda bulunan keçiboynuzu, çoğu rahatsızlığın doğal tedavisinde ciddi bir rolü üstlenir.

Cinsel Sağlık İçin Keçiboynuzu

Doğru bir biçimde kullanıldığı vakit keçiboynuzunun iyi gelmediği hastalık bulunmaz. Cinsel sağlık sorunlarından tutunda bağırsak rahatsızlıklarına kadar fayda sağlayan keçiboynuzu, düzenli ve doğru biçimde tüketilmelidir.

Keçi Boynuzu Nasıl Tüketilmeli

Keçi boynuzunu doğru biçimde yemenin faydaları konusu ile ilgili bilgili olmak isteyenlere ilk tavsiyemiz, keçiboynuzunu pekmez şeklinde tüketmektir. Keçiboynuzu meyvesi direkt olarak yenebileceği gibi, kür durumunda de tüketilebilir. Keçiboynuzu tohumu, nektarı, çekirdeği, tozu da yiyebilmektedir.


-------- Sponsorlu --------

Harnup şeklinde de adlandırılan keçiboynuzunu ısırarak yiyebilirsiniz. Özenle seçtikten sonra güzelce yıkayarak keçiboynuzunu tüketin. Mümkün olduğu kadar az kırılmış, fazla büyük yada çok ufak olmayan tanelerini yemeye gayret gösterin ve kesinlikle taze olarak tüketin.

Keçi Boynuzu Nasıl Yumuşatılır

Sert olan keçi boynunuzu yemekte zorlanıyorsanız,ilk başta bir müddet ılık temiz suda ıslatılıp yumuşamasının ardından yiyebilirsiniz.

Keçi Boynuzunun nasıl yenmesi gerektiği ile ilgili görüş ve tecrübelerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

3 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir