İleal İnterpozisyon Ameliyatı

Amerika Birleşik Devletleri, İtalya, Brezilya, Japonya, Hindistan ve Ülkemizde 10 cerrah tarafından ger.ekleştirilen İleal İnterpozisyon ameliyatı, şu günlerde hızla yayılmaya başlayan şeker hastalığını tamamen bitirmeyi hedefliyor.

Bu yazımızda Şeker Hastaları için Ileal Interpozisyon tedavisi ile alakalı bilmeniz gerekenleri siz değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaştık.

TİP 2 Diyabet ŞEKER HASTALARI ileal interpozisyon tedavisi

Ileal Interpozisyon ameliyatının yalnızca Tip 2 şeker hastaları için tasarlanmış bir teknik olduğunu hatırlatan Op. Dr. Mustafa Aydın ameliyat ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Ameliyat 2 aşamada yapılıyor. İlk olarak midenin belirli bir bölümü gerektiği kadar dışarıya alınıyor. Bu prosedürün amacı midedeki gıdaların alınımını azaltmak ve hastaların kısa sürede tükettiği öğünleri engellemektir.

2. aşamada ise ince bağırsakta değişiklikler yapılıyor. İnce bağırsaklarda duyarsızlık meydana gelince insülin salgılanmıyor ve daha duyarlı olan alt bölüm çıkarılarak diğer bölüme takılıyor. Neticede insülin salınımında denge sağlanıyor’ diye konuştu.


-------- Sponsorlu --------

Op. Dr. Hasan Ofluoğlu ile Op. Dr. Mustafa Aydın, en sık görülen diyabet formu ‘Tip 2’ hastaları için tasarlanan ‘Ileal Interpozisyon’ ameliyatıyla şeker hastalığını % 90 oranında çözüme kavuşturduklarını belirtti.

Ameliyat olan kişilerin, insülin tedavisine son verdiklerini ve hap kullanımını da bitirdiklerini vurgulayan Ofluoğlu ve Aydın, diyabet hastalarının karaciğer, böbrek ve gözlerini kaybetmekten kurtulduklarını da bildirdi.

Şeker Hastalığına ileal interpozisyon

Hasta sayısının gün geçtikçe arttığını da hatırlatan Op. Dr. Ofluoğlu, ‘Ileal Interpozisyon için çekinceleri olan kişiler, ameliyatla tedavi olan hastalardaki iyileşmeleri görünce bu ameliyata hazır olduklarını dile getiriyorlar.

İleal İnterpozisyon tedavi yöntemi ve sonuçları ile ilgili bilgi ve görüşlerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir