Şeker Hastalığı için Yoğurt Faydaları

Amerika Birleşik Devletleri’nde Harvard Halk Sağlığı Enstitüsü’nde görev yapan bilim adamları yoğurt tüketiminin şeker hastalığına da iyi geldiğini iddia eden bir çalışmayı bildirdi.

Bu yazımızda düzenli olarak yoğurt tüketiminin tip 2 diyabet hastalığı olanlara iyi gelmesi ile alakalı bilmeniz gerekenleri siz değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaştık. Yazımızın ihtiyacı olanlara faydalı ve bilgilendirici olmasını ümit ediyorum.

 

195 bin bireyin gıda tüketimini dikkate alarak sürdürülen çalışmaya göre gün içinde yoğurt yiyenlerin Tip 2 diyabete yakalanma olasılıkları epey azalmaktadır.


-------- Sponsorlu --------

TİP 2 DİYABET

Tip 2 Diyabet, bedenin glikozu enerjiye çevirememesi sebebiyle meydana çıkıyor. Çalışmanın klinik testlerle sağlamlaştırılması umut ediliyor. Bekleyip teyit sonuçlarını göreceğiz.

Yoğurdun Şeker Hastalarına yararları ile ilgili bilgi ve görüşlerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

1 YORUM

  1. Pingback: Hastalıktan Koruyan Meyve Sebzeler –

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir