Hint Yağı Cilt Bakımı

Hint yağı bitkisinin tohumlarından elde edilen soluk bir sarı renkli sıvıdır. Hint Yağının pek çok tedavi ve tıbbi kullanım alanlarına sahiptir. Antiseptik özellikleri yardımıyla enfeksiyonlarla mücadele etmeye yardım eder.

Muhteşem bir antioksidandır. Anti-inflamatuar özellikleri bedenin farklı yerlerindeki iltihabın giderilmesi için yardım eder. Hint yağının yararlarının çoğu içinde bulunan büyük oranlardaki doymamış yağ asitlerinden kaynaklanmaktadır.

Mükemmel bir cilt ve Güzellik için Hint Yağı Kullanımı

Hint yağının bileşenleri, bakteriyel ya da fungal enfeksiyonların yol açtığı bir takım cilt rahatsızlıklarının tedavisi için oldukça yararlı olan dezenfektan özelliklere sahiptir.

Cilt ülserleri, saçkıran, kaşıntılı deri, döküntüler ve siğilleri giderebilir. Kuru ciltler için etkili bir nemlendirici özelliğe sahiptir. Bu sebeple, genelde kış mevsiminde oluşan ayak bilekleri ve ayaklardaki çatlakları gidermek amacıyla kullanmak mümkün.

Yağın faydasını en iyi görmek için, kısa bir müddet ayaklarınızı sıcak suyun içinde beklettikten sonra ayaklarınıza hint yağı ile masaj yapabilirsiniz. Bu cildinizi yumuşatır ve gelecekte oluşabilecek diğer çatlakları engeller.


-------- Sponsorlu --------

Hint yağını, gözünüzün etrafındaki cilt kırışıklıklardan kurtulmak amacıyla da kullanabilirsiniz. Kollajen ve elastin üretimini teşvik eder bu sayede cildinizin pürüzsüz ve esnek olmasına yardım eder.

Hint Yağının Sağlığa Faydaları

Hint yağından sağlık faydaları elde etmek için bu yağ hem dahili hem de harici olarak kullanmak mümkün. Romatizma, artrit veya guttan kaynaklanan ağrılı eklemlere hint yağı ile masaj yapmak bu ağrılardan kurtulmanızı sağlayabilir.

Hint Yağı İçilir mi?

Hint yağının ağızdan alımı, bakteriyel artıştan kaynaklanan çeşitli sindirim problemlerini tedavi edebilir. Ayrıca laksatif olarak çalıştığı için kabızlığı giderir.

Adet Sancılarına Hint Yağının Yararı

Hint yağının düzenli kullanımı gecikmiş ya da ağrılı adetler gibi birçok menstrüel sıkıntıları azaltabilir. Vücudun genel bağışıklık sisteminde iyileşme sağlamasının haricinde, multiple skleroz, Parkinson hastalığı, beyin felci gibi bir takım önemli rahatsızlıkların tedavisi için de kullanmak mümkün.

Hint Yağı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli

Hint yağı normal oranlarda kullanıldığında hiç bir yan etki göstermez. Fakat hamile kadınlar, emziren anneler sadece kendi hekimlleri ile görüştükten sonra hint yağı kullanmalıdır. Hint yağının fazla kullanımı sonucunda bulantı, kusma, ishal, karın ağrısına yol açabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir