Hassas Bağırsak Hastalığına Ev Yapımı Yoğurt

Hassas Bağırsak Hastalığına Karşı Ev Yapımı Yoğurt

Amerika’da yapılan bir araştırmada hassas bağırsak sendromu yaşayan hastalara düzenli olarak ev yoğurdu verildi. İçerisinde probiyotik bakteriler barındıran ve faydaları oldukça fazla olan ev yoğurdunun hassas bağırsak sendromu yaşayan hastaların neredeyse %90’ının iyileştiği gözlemlendi.

6 ay boyunca düzenli olarak her gün 2 fincan ev yoğurdu tüketen 189 hastanın 169’unun hassas bağırsak sendromu etkilerden kurtulduğu günlük bağırsak hareketlerinin düzeldiği gözlemlenmiştir.

Hassas bağırsak sendromu karında şişlik, kabızlık, ishal atakları, aşırı gaz gibi etkileri olan ve kişinin sosyal hayatını önemli ölçüde etkilen bir rahatsızlıktır. Eğer bu rahatsızlıklara sahipseniz siz de düzenli olarak her gün ev yoğurdu tüketerek bağırsaklarınızı düzene sokabilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta market yoğurtları değil evde kendiniz yaptığınız yoğurdu tüketmektir. Hassas bağırsak sendromunu düzenleyen probiyotik baketirel ev yoğurdunda daha canlı ve taze olarak bulunmaktadır. Bu nedenle ev yoğurdu daha etkili olmaktadır.

Eğer imkanınız yoksa market yoğurtlarını da tercih edebilirsiniz fakat doğal ve sade olmasına dikkat etmelisiniz. Organik olarak üretilen yoğurtları da tüketebilirsiniz.

Ev yoğurdunu yapmak için kullanacağınız sütü çok dikkat ederek satın almalısınız. Sağlıklı şartlarda satılmayan sütlerde brucella, yersinia ve listeria gibi bir çok hastalık yapıcı bakteri bulundurabilmektedir. Bu nedenle güvendiğiniz, soğuk muhafaza edilen ve taze olarak satılan yerlerden almaya özen göstermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir