Göz Kapağınız Böyleyse Kalp Krizi Habercisi Olabilir

Kalp krizi, küresel anlamda birçok insanın ani ölümüne sebep oluyor. Ailenizde kalp hastalığı olan bireyler varsa, sağlığınıza dikkat etmeniz şart. Belirtileri görülmeye başladığından itibaren kriz kaçınılmaz olsa bile; İngiliz bilim insanlarının yaptıkları yeni çalışmaların sonuçlarından görülüyor ki göz kapaklarınızın üst kısmında biriken yağ bezeleri kalp sağlığınızı anlatıyor.

Yağ bezelerinin göz kapaklarınızın üst kısmına birikmesinin sebebi yüksek kolestrol. Eğer kolestrol seviyeniz yüksekse ve göz kapaklarınızda bu denli yağ bezeleri bulunuyor ise hiç vakit kaybetmeden kalp doktorunuza görünmelisiniz.


-------- Sponsorlu --------

Yağ bezeleri kimi zaman görüşü etkilemediği ve de ben gibi durduğundan insanlar tarafından önemsenmiyor. Hatta yaş aldıkça deride gerçekleşen değişimlerden bile sanıldığı oluyor.

Göz kapaklarının üst kısımda yağ bezelerinin oluşması durumunda kalp krizi riski kadınlarda %8 oranında artıyor. Bu nedenle bu hastalar sağlık kontrollerini aksatmamalı ve erkenden kötü sonuçların önüne geçebilmeli. Erkeklerde ise bu oran %12’lere ulaşıyor ve ciddi sonuçlara yol açabiliyor. Bu nedenle yağ bezelerini ihmal etmemeli ve kısa sürede doktorunuza görünmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir