Polen Alerjisinden Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyız

Polen Alerjisinden Kurtulmak İçin Bu Maddeni Bulunduğu Yiyecekleri Hayatınızdan Çıkarın

Halk arasında polen alerjisi olan kişilerin çok fazla olduğunu görebilirsiniz. Polen alerjisi olan kişiler her ne kadar tablet, göz damlası ve burun spreyleri kullanıyor olsa da gözlerinde kaşıntı olmaya, burunları akmaya ve boğazları acımaya devam etmektedir.

Mevsim geçişlerini yaşadığımız şu günlerde ağaçlardan etrafa polenler yayıldığını görebilirsiniz. Ülkemizde yapılan araştırmalara göre neredeyse 4 milyon kişinin alerjisi ve astımı bulunmaktadır. 17 yaşındaki Ida, İsveç’te yıllarca polen alerjisinden çekti. Ida annesiyle beraber bu konunun üzerine giderek detaylı araştırma yaptı. Ida hayatında bir yiyeceği tüketmeyi kesince hayatındaki köklü değişimler olduğunu gördü.

Polen alerjisinin oluşmasının en büyük sebebi olarak huş adı verilen bir ağaç ile çimendir. Belirtilerinin arasında ise; burun akıntısı, göz sulanması ve kızarması ve hapşırma bulunuyor. Ida yıllar boyu polen alerjisinin hayat kalitesini düşürmesinden şikayet ediyordu. Ida annesiyle beraber yaptığı araştırmada sitrit asit ile polen arasında bir bağlantının bulunduğunu keşfetti. Bunu öğrendikten sonra ise her şey değişmeye başladı.


-------- Sponsorlu --------

Bu bilgiyi öğrenen Ida ve annesi evlerine içerisinde sitrit asit bulunan yiyecekleri sokmamaya karar verdi. Sitrit asit özellikle meyve suyu ve reçellerin içerisinde bulunuyor. Aynı zamanda hafif yiyecekler, yoğurt, pastalar, dondurmalar, bisküviler, cipsler ve şekerler gibi hazır gıdaların büyük bir bölümünde de sitrit asit bulunmaktadır.

Ida bu tarz sitrit asit içeren besinleri hayatından çıkardıktan sonra iyi sonuçlar aldığını gördü. Ida’nın açıklamalarına göre artık burun spreyi ve göz damlası kullanmasına gerek yok. Polen alerjisi olan kişiler sitrit asit içeren yiyecekleri tüketmeme konusunda her geçen gün bilinçleniyor.

Tıp dünyası konu ile ilgili herhangi bir kanıt bulunmadığı için ilgilenmiyor. Fakat insanların bu konuda her geçen gün bilinçlendiği görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir