Gribe Karşı Bitter Çikolata Faydaları

Uzmanlar Bitter çikolata yemenin gripten korunmak için etkili bir yöntem olduğunu açıkladı. Ayrıca bu yazımızda sizlere bitter çikolatanın faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bilgi Doktoru – Havaların soğumasıyla beraber grip – nezle – soğuk algınlığı mevsimi de başladı, etrafınızda hapşıran, öksüren kişilerin sayısında ciddi bir artış gözlemlemiş olmalısınız. Peki grip olmamak için ne yapmalıyız? Öncelikle ne gibi tedbirler almalıyım? Nasıl Kullanılır…bitter-cikolata-bilgi

Uzmanlara göre grip olmamak için yapılacak en iyi şey vücut direncimizi güçlendirmektir. Eğer sağlam bir bağışıklık sisteminiz olsun istiyorsanız bunun yolu vücudunuz için doğru besinleri yeterli miktarlarda tüketmekten geçer.

Bağışıklı sistemimizi güçlendirecek, vücut direncini artıracak ve sizi gripten koruyacak besinler hakkında bilgi veren Diyetisyen Şebnem Kandıralı, özellikle çikolata sevenleri mutlu edecek bir tavsiyede bulundu. Gripten korunmada Bitter çikolatanın rolünün çok büyük olduğunu söyledi.

Bitter Çikolata Yemek Gribe Karşı Koruyor…

Grip için bitter çikolata yemek: Yüksek oranlarda alınan kakao yardımcı T hücrelerini destekler, enfeksiyonlarla mücadele etmek için bağışıklık sisteminin özelliğini arttırır. Ayrıca sağlıklı diyetlerde çoğunlukla bitter çikolataya yer verilmiştir. Bu da bitter çikolatanın ne kadar faydalı olduğunu göstermektedir.
Bitter Çikolatanın Gribi Önlemesinin yanı sıra pek çok faydası da bulunuyor. İşte sizin için derlediğimiz faydaları…

Bitter Çikolatanın Faydaları

● Öksürük İçin: Bitter çikolatanın içerisinde bol miktarda bulunan teobrominden maddesi  öksürük tedavisinde kullanılmaktadır.

● Kalp sağlığı İçin: Yapılan en son araştırmalara göre kalp ve damar sağlığımızı korumada bitter çikolatanın rolünün büyüklüğü kanıtlanmıştır.


-------- Sponsorlu --------

● Beyine Faydaları: Özellikle sınav dönemlerinde tüketilen Bitter çikolatanın beyinde önemli bir işlevi olduğu kanıtlanmıştır. Beynin öğrenme kabiliyetini artırdığı, hafızayı güçlendirdiği ve beyin fonksiyonlarını geliştirdiği bitter çikolata üzerine yapılan araştırmaların bulgularıdır.

● Kan şekerini düzenler: Bitter çikolatanın içerisinde diğer şekerleme ve tatlıların aksine daha az miktarda glisemik indeksi bulunmaktadır. Glisemik indeksinin az bulunması sayesinde bitter çikolata tüketildikten sonra kan şekeri yavaş bir şekilde salınır. Ayrıca bitter çikolata içerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde vücuttaki insülin duyarlılığı gelişmektedir.

● Mutluluk Verir: İnsana zevk veren ve ruh halini düzelten bileşenlerin çikolatada bulunduğu bilinmektedir. Bitter çikolata içerisinde bu bileşenler bolca bulunur. Ayrıca bu tamamen doğal bir uyarıcıdır.

● Cildin güzelleşmesindeki yararları:

Gün içerisinde belirli bir miktarda tüketilen bitter çikolata vücutta stres hormonlarının çalışmasını engeller ve bu sayede ciltteki kolajenlere zarar vererek cildin daha güzel görünmesini sağlar.

NOT: Alacağınız bitter çikolataların orjinal olmasına dikkat ediniz. Orjinal çikolataların içerisinde %60 oranlarında kakao bulunur ve diğer çikolatalara göre daha az şeker bulunur. Bu da bitter çikolataları diğerlerinden ayırmaktadır.

3 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir