Kadınların Çikolata Düşkünlüğü Eşlerine Yalan Söyletiyor

Çikolata Düşkünlüğü Eşlere Yalan Söyletir mi

İngiltere’de yapılan bir araştırma yetişkinlerin neredeysen yarısının yedikleri çikolatalar konusunda eşlerine ya da partnerlerine yalan söylemiş olduklarını meydana çıkarttı.

Alkol, Kafein ve Sekse Göre Daha Vazgeçilmez Görülüyor

İngiltere Kalp Vakfı’nca yaptırılan araştırmaya baktığımızda, çikolatayı terk etmek, alkol, kafein ve hatta seksi terketmekten çok daha zor olduğunu görüyoruz.

3 bin kişinin katılımıyla yapılan araştırma, yetişkinlerin üçte birinin işten eve dönerken çikolata yediğini ve neredeyse yarısının, ne kadar yediğini saklamak amacı ile çikolata ambalajını sakladığını ortaya koydu.


-------- Sponsorlu --------

İngiltere Kalp Vakfı, Mart ayında çikolata yemekten vazgeçilmesi ve kalp araştırmaları için fon yaratılması amacıyla kampanya yürütecek.

Vakıf yetkilisi Tracy Parker, “En sevdiğimiz şekerli besin çikolatayı yediğimizi gizlemek için yaptıklarımız inanılmaz bir boyuta ulaştı.” diyor.

Çikolatadan Vazgeçme Kampanyası

Kalp Vakfı’nın kaynak yaratma kampanyası için bütün çikolata düşkünlerine duyuruda bulunan Parker, “Çikolatayı bırakma kararı verin ve bu zor işi gerçekleştirmek için de aileniz ve arkadaşlarınız içerisinden sponsor bulun. Bu işi denemekle hem daha sağlıklı bir hayata adım atacaksınız, hem de hayat kurtaran araştırmalarımıza destek vermiş olacaksınız.” diyor.


-------- Sponsorlu --------