Öksürük ve Grip İçin Bal Soğan Karışımı

Öksürük, Faranjit ve Gribe karşı doğal Ballı Soğan Tarifi

Bitkisel ürünler konusu ile ilgili tecrübeli Dr. Mustafa Eraslan, kış mevsiminde meydana gelen hastalıklardan korunmanın doğal yolları için pratik öneriler verdi.

Bal ve Soğan Karışımı Nasıl Yapılır?

Gribe ve faranjite karşı doğal ev formülleri ile ilgili açıklamalar yapan Dr. Mustafa Erarslan, “Orta boy 1 adet soğan büyük büyük doğranır, üzerine 1 yemek kaşığı bal eklenerek cam kavanozda 3 saat sulanması beklenir. Ardından ufak çocuklarda günde 3 kez 1 tatlı kaşığı, büyüklerde ise günde 3 kez 1 yemek kaşığı kullanılır. Karışım, bağışıklık sistemini güçlendirmek, ayrıca antibakteriyel ve öksürük kesici olarak kullanmak mümkün” şeklinde konuştu.


-------- Sponsorlu --------

oksuruk-grib-icin-bal-sogan-karisimi

Bal Soğan Kürü Haricinde Geçmeyen Öksürüğe – Gribe; Adaçayı ve Ekinezya

Dr. Eraslan’ın verdiği başka bir formül ise “2-3 gram adaçayı yaprağı üzerine taze kaynatılmış ve bir miktar soğumaya bırakılmış 1 fincan su eklenerek üzeri kapatılır ve 10 dakika kadar demlenir. Gün içinde 5-10 defa dolu dolu gargara yapılırsa faranjit de oldukça etkili olacağı görülecektir. Yapılan bilimsel araştırmalarda ekinezya ile beraber gargara olarak kullanıldığında etkisini arttığı belirtilmektedir” dedi.

7 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir